Trabzon son dakika 2023

TotalEnergies’ten depremden etkilenen öğrencilere anlamlı destek

TotalEnergies, 6 Şubat zelzelelerinin akabinde afet bölgelerindeki depremzedeler ile dayanışmasını sürdürüyor. Şirket, Fransa’nın önde gelen klasik müzik topluluklarından Metz – Grand Est Ulusal Senfoni Orkestrası’nın 6 Temmuz’da İstanbul’daki Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda verdiği “Umut Notaları” isimli konserin kurumsal destekçilerinden biri oldu.

Türk Fransız Ticaret Derneği, Institut français Türkiye, Fransa Büyükelçiliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) iş birliğinde düzenlenen konserden elde edilen gelir, zelzelede enstrümanı hasar gören yahut kaybolan hoş sanatlar lisesi ve konservatuvarların müzik kısımlarındaki 800 öğrenci ve eğitmene enstrüman alınabilmesi için İKSV tarafından başlatılan İKSV Enstrüman Takviye Fonu’na aktarılacak.

Uzun vadeli iş birliği 

Philharmonie de Paris, Şenlik d’Aix-en-Provence ve Cité Musicale-Metz üzere itibarlı kurumlar tarafından öğrenci ve öğretmenlere sunulacak müzik eğitimini de kapsayan uzun soluklu takviye çalışması ayrıyeten Ophélie Gaillard ve Ibrahim Maalouf üzere Fransız sponsorların yardımıyla sarsıntı bölgesindeki orkestraların tekrar yapılanmasını desteklemeyi ve ustalık sınıfları üzere sanatsal inisiyatifleri sürdürmeyi amaçlıyor.

TotalEnergies Türkiye Genel Müdürü Emre Şanda, müziğin düzgünleştirici gücüne bu türlü uzun soluklu bir proje ile dayanak vermekten büyük memnunluk duyduklarını lisana getirdi. Şanda, “Ülkemizi yasa boğan 6 Şubat sarsıntıları ne yazık ki en çok çocuk ve gençleri etkiledi. Afet bölgelerindeki çocukların müzikle hayata bağlamalarına ve kültürel ömürden kopmamalarına imkan sağlamak maksadıyla elimizden gelen dayanağı vermeye devam edeceğiz. Sarsıntının birinci gününden itibaren sıkıntı günleri dayanışma ve yardımlaşma ile geride bırakacağımıza inandık. Kültür ve sanatın da her şartta sürdürülebilirmesi için bu projeye katkı sağlamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

İki ülke ortasında kurulacak dayanak köprüsünün birinci ayağı olan konser kapsamında, 2018 yılından bu yana orkestranın müzik ve sanat direktörlüğünü yürüten David Reiland’ın çağdaş müzik ile unutulmuş bestekarların yapıtlarını gün yüzüne çıkararak harmanladığı sıra dışı bir program sanatseverler ile buluştu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun genel sanat direktörü Murat Cem Orhan’ın konuk şef olarak yer aldığı konserin solisti ise klasik müzik alanında gelecek vadeden genç piyanist Can Çakmur oldu.

İlginizi Çekebilir;  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden şarkılarla Yeşilçam konseri

TotalEnergies Turkey Pazarlama Hakkında

TotalEnergies Turkey Pazarlama, tamamı TotalEnergies şirketi iştirakı olan ve Türkiye’de madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren küresel bir oyuncudur. 130 çalışanı ile başta motor yağları olmak üzere madeni yağlar alanında operasyonlarını yürüten şirket 2022 yılı sonu itibariyle %8,9 pazar hissesine ulaşmıştır. Şirket otomotiv, sanayi ve deniz nakliyatı segmentlerine hem direkt hem de distribütörleri aracılığıyla eser tedariği yapan güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahiptir. TotalEnergies Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’de en üst seviye milletlerarası ve mahallî standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50 bin ton madeni yağ ve özel eserin üretimini yapmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.