Trabzon son dakika 2023

Turgay ŞAHAN, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Güvenlik Servisleri Tertip Derneği (GÜSOD) Olağan Genel Şurası, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü İstanbul’da yapıldı. İdare Heyeti Başkanlığı misyonuna TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Turgay ŞAHAN seçildi. Misyonu Murat KÖSEREİSOĞLU’ndan devralan ŞAHAN, “Kurulduğu günden bu yana ülkemizin özel güvenlik dalı gelişim sürecine takviye veren derneğimizin; faaliyetlerine çok pahalı katkıları olan Sayın KÖSEREİSOĞLU’na çok teşekkür ediyorum. Şahsım ve yeni İdare Konseyi üyelerimiz; vazife dönemimiz mühletince, derneğimizin kurumsal yapısını güçlendirme çalışmalarımıza, yasa ve mevzuat düzenlemelerinde faal rol üstlenme çabalarımıza ve özel güvenlik vazifelilerinin özlük haklarındaki uygunlaştırma çalışmalarımıza tıpkı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Özel güvenlik kesiminde yeni istihdam alanları yaratmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Güvenlik Servisleri Tertip Derneği (GÜSOD), 2023-2025 Yönetim Periyodu için Olağan Genel Konsey Toplantısını 25 Mayıs 2023 tarihinde icra etti. Genel Şurada, GÜSOD İdare Şurası Başkanlığı vazifesine TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Turgay ŞAHAN seçildi.

GÜSOD’un şu an bulunduğu güçlü pozisyonuna gelmesine çok pahalı katkılar sağlayan geçmiş periyot İdare Konseyi Başkanları’na ve İdare Konseyi Üyeleri’ne teşekkürlerini sunarak misyonu Murat KÖSEREİSOĞLU’ndan devralan Şahan, yapılacak çalışmalarla özel güvenlik bölümünün gelişim sürecini destekleyeceklerinin altını çizdi. 

“ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDAKİ UYGUNLAŞTIRMA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Özel güvenlik dalının en önde gelen sivil toplum kuruluşu olan GÜSOD’un kurumsal kimliğini ön plana çıkartma çalışmalarına yeni periyotta de tıpkı kararlılıkla devam edeceklerini belirten Şahan, “2004 yılında, 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Yasa’nın hayata geçmesiyle birlikte dalımız büyük bir gelişim gösterdi. Kesimin tüm taraflarıyla yakın temaslar kurarak yasa ve mevzuat düzenlemelerinde faal rol üstlenme çabalarımıza devam edeceğiz. Ayrıyeten özel güvenlik vazifelilerinin özlük haklarındaki güzelleştirme çalışmalarımızı da tıpkı kararlılıkla sürdüreceğiz. Özel güvenlik dalının vizyonunu oluşturmak ve bölümde Avrupa Birliği standartlarına erişmek üzere üyesi olduğumuz Avrupa Özel Güvenlik Hizmetleri Konfederasyonu ile olan bağlantılarımızı ve iş birliğimizi bu devirde daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Olağan Genel Heyet Toplantımız sonrasında İdare Konseyi Üyeliği devam eden ve yeni seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve muvaffakiyetler diliyorum. Derneğimizin bu günlere ulaşmasında çok pahalı katkıları olan geçmiş periyodun İdare Heyeti Liderimiz Murat KÖSEREİSOĞLU ile İdare Şurası Üyeliklerinden ayrılan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Vodafone Türkiye'de Üst Düzey Atama

“PANDEMİNİN TÜM ZORLUKLARINA KARŞIN, KESİMİMİZİN GELİŞİM SÜRECİNE KATKI SUNDUK”

KÖSEREİSOĞLU ise, “16 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Konsey Toplantımız sonrası başladığımız vazifesi, bugün Sayın Turgay ŞAHAN’A devrediyorum. Yeni idare konseyimize seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve kendilerine muvaffakiyetler diliyorum. Şimdiye kadar olduğu üzere önümüzdeki devirlerde de değerli tertipler gerçekleştireceklerinden ve GÜSOD’un kurumsal kimliğini ön plana çıkartacak faaliyetleri hayata geçireceklerinden hiçbir kuşkum bulunmuyor. Görevde olduğum müddet boyunca; pandeminin tüm zorluklarına karşın, dalımızın gelişimine katkı sunmaya devam ettik. Derneğimizin kurumsal kimliğini ön plana çıkarma çaba ettik ve bölümümüzün kamu nezdindeki temsiline kıymet verdik. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Yasa ve ilgili Yönetmeliğinde yapılması öngörülen düzenlemeleri yakından takip ederek, özel güvenlik vazifelilerinin özlük haklarındaki düzgünleştirme çalışmalarımızı sürdürdük. 2022’nin haziran ayından gerçekleştirdiğimiz çalıştayda kararlaştırıldığı üzere önümüzdeki yılsonuna kadar özel güvenlik alanlarında ihtisas eğitimleri sertifika programları hayata geçirilecek. Ayrıyeten üniversitelerde özel güvenlik alanında lisans programının açılmasını da bekliyoruz. 6 Şubat’ta yaşadığımız zelzele felaketinde GÜSOD olarak, bölgeye imkânlarımız dâhilinde 1.500 adet kalın polar battaniye ile 36 bin TL meblağında maddi takviye sağladık” dedi.

25 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen GÜSOD Olağan Genel Şura Toplantısında yapılan seçimler sonrası 2023-2025 yönetim periyodu misyon tertibi şu biçimde belirlendi:

YÖNETİM HEYETİ LİDERİ: Turgay ŞAHAN

YÖNETİM ŞURASI ÜYELERİ: Yiğit GÜRÇAY, Levent OSKAY, Kağan GÜMÜŞ, Memet HANLIOĞLU, Ünal BAY, Özcan KAYA

DENETİM ŞURASI ÜYELERİ: Savaş AYDIN, Engin CEP, Göksel KAYA

YÜKSEK İSTİŞARE HEYETİ ÜYELERİ: Levent GÜLER, Cavit HABİB, Murat KÖSEREİSOĞLU

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.