Trabzon son dakika 2023

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nda Bayrak Değişimi

“Teknoloji Geliştiren bir Türkiye” maksadıyla çalışmalarına devam eden Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı İdaresinde bayrak değişimi gerçekleşti. 

Vakfın 5 yıl boyunca İdare Konseyi Başkanlığı misyonunu sürdüren Sayın Haluk BAYRAKTAR, başkanlık misyonunu T3 Vakfı Mütevelli Heyeti ve İdare Şurası Üyesi Sayın Elvan KUZUCU HIDIR’a devretti. Ayrıyeten kuruluşundan bu yana T3 Vakfı Genel Müdürü ve TEKNOFEST Genel Sekreteri olarak misyon yapan Sayın Ömer KÖKÇAM, Vakıf Genel Müdürlük vazifesini Mütevelli Heyeti ve İdare Heyeti Üyesi Sayın Elvan KUZUCU HIDIR’a, TEKNOFEST Genel Sekreterlik misyonunu ise İcra Heyeti Üyesi Sayın Muhammet SAYMAZ’a devretti.

Türkiye Teknoloji Vakfı’nda gerçekleşen bayrak değişimi ile ilgili olarak Haluk Bayraktar şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye için birçok çığır açıcı projeye imza attık. Ulusal Teknoloji Atılımı vizyonu doğrultusunda yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde, gençlerimiz ve geleceğimiz için gururlandıran projeler hayata geçirildi. Bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm Mütevelli Heyeti üyelerimize, İdare Şurası üyelerimize, çalışanlarımıza, gönüllülerimize, manevi dayanağını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte özverisi ve adanmışlığıyla katkı sağlayan kıymetli idare heyeti üyemiz ve müdürümüz Ömer Kökçam’a hassaten teşekkür ediyor ve şükranlarımı iletiyorum. Elvan Hanımın liderliğinde yeni idaremize #MilliTeknolojiHamlesi davamızda üstün muvaffakiyetler diliyorum.”

ELVAN KUZUCU HIDIR HAKKINDA

Elvan Kuzucu Hıdır, 1992 yılında Aksaray’da doğdu. 2010 yılında Meram Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye derecesi ile Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği kısmını kapsamlı burslu olarak kazandı. Lisans eğitimi esnasında Robotik Kulübü başkanlığını yürüttü. 2015 yılında Yüksek Onur derecesi ile lisans eğitiminden mezun oldu. Birebir üniversitenin tıpkı kısmında yüksek lisans eğitimine devam etti. Bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Takviyesi almaya hak kazandı ve TÜBİTAK yurt içi yüksek lisans bursu aldı. 2017 yılında yüksek lisans eğitiminden Yüksek Onur derecesi ile mezun oldu. Tıpkı yıl İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği kısmında araştırma vazifelisi olarak doktora eğitimine başladı. Bu süreçte TÜBİTAK yurt içi doktora bursu almaya hak kazandı. Halihazırda doktora tez evresinde olup 5G ve Ötesi İnançlı Haberleşme Sistemleri Tasarımı üzerine tezini hazırlamaktadır. Çeşitli araştırma projelerinde vazife almıştır ve milletlerarası akademik mecmualar ve konferanslarda yayınları bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Kartepe Teleferik Katlı Otopark ihalesine 4 teklif

2018 yılından itibaren TEKNOFEST teknoloji yarışlarından sorumlu İcra Şurası üyeliği misyonunu yürütmektedir. 2022 yılından bu yana T3 Vakfı Mütevelli ve İdare Şurası Üyesi olarak misyon almıştır. Temmuz 2023 prestiji ile T3 Vakfı İdare Heyeti Lideri ve Genel Müdürü olarak misyonuna devam eden Elvan Kuzucu Hıdır, ileri derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.