Trabzon son dakika 2023

Türkiye’de hızlı büyüyen Epson, yeni bölgesel operasyon kuruyor

Epson, yeni bölgesel operasyonunu kurduğunu açıkladı. Küresel teknoloji devi Epson, yeni operasyonuyla Afrika, Kafkasya, Orta Asya, Orta Doğu, Moldova, Ukrayna ve Türkiye üzere kilit pazarlarda büyümesini hızlandıracak. 2022 mali yılı için Orta Doğu ve Türkiye’de satışlarını yüzde 40’ın üzerinde artıran Epson’un bölgedeki en büyük ofislerinden biri Türkiye’de bulunacak…

Seiko Epson Corporation, Afrika, Kafkasya, Orta Asya, Orta Doğu, Moldova, Türkiye ve Ukrayna üzere kilit pazarlarda genişlemeyi hızlandırmak için yeni bir satış şirketi olan Epson Middle East FZCO’yu (EME) kurdu. Epson EME’nin merkezi ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai ofisi oldu. 

Epson’un yeni kurulan EME satış şirketi, önümüzdeki 5 yıl içinde gelirini artırmak için tezli bir gaye belirledik. Bu maksada baskı, tarama ve görsel ekran tahlilleri üzere temel alanlardaki varlığını genişleterek ulaşmayı planlıyor. Neil Colquhoun, şirkette geçirdiği on yılı aşkın müddetin akabinde Epson EME Lideri olarak atandı. 

Colquhoun, yeni operasyonla ilgili şöyle konuştu: “Epson EME’yi kurmak, Dubai merkezli ofisimizdeki operasyonları merkezileştirirken Afrika’dan Orta Doğu’ya ve Orta Asya’ya kadar tüm kıymetli pazarlarda yatırım yapmaya ve varlığımızı büyütmeye devam edeceğimize dair bölgedeki müşterilerimize ve ortaklarımıza olan bağlılığımızı göstermektedir. Bu yatırım bize bu dinamik, süratli büyüyen pazarlardaki müşterilerin değişen muhtaçlıklarını temel alanlarımız olan baskı, tarama ve görsel ekran tahlillerimizle karşılama çevikliği ve yeteneği kazandıracak.”

Colquhoun, Epson eser portföyünün işletmelere ve tüketicilere sürdürülebilir teknoloji tahlillerine geçiş yapma fırsatı sunduğunu vurguladı.

Epson, 2022 mali yılı için Orta Doğu ve Türkiye’de %40’ın üzerinde, Afrika’da neredeyse üçte bir oranında ve Orta Asya, Kafkaslar ve Ukrayna’da yaklaşık %10 oranında satışlarını artırdı. Şirket, çeşitli iş dallarında dijitalleştirilmiş iş akışları için artan tarama ve otomasyon gereksinimleri üzere Epson teknoloji tahlillerine büyük bir talep olacağını öngörüyor. KİK, Afrika ve Orta Asya’da gerçekleşen dünya standartlarındaki profesyonel spor ve cümbüş etkinliklerinin devam eden genişlemesi de projeksiyon teknolojilerine ve sürükleyici perakende tecrübelerine daha fazla talep getiriyor.

İlginizi Çekebilir;  Bosch Rexroth, 'Certified Excellence' sertifikalı iş ortaklarıyla Antalya'da buluştu

 

En büyük ofislerden biri Türkiye’ye

Halihazırda 250’den fazla Epson çalışanı bulunan Epson, EME kuruluşunun Nisan 2024’te faaliyete geçmesiyle birlikte yeni işe alımlarda %45’lik bir artış öngörüyor. İşe alım süreci ulusallaştırma, çeşitlilik ve kapsayıcılığa odaklanacak ve bayanlar halihazırda işgücünün %40’ını oluşturuyor. En büyük Epson ofisleri BAE, Güney Afrika ve Türkiye’de olacak ve Suudi Arabistan Krallığı, Fas, Kenya, Nijerya, İsrail, Kazakistan ve Ukrayna’daki operasyonlarla tamamlanacak. Ayrıyeten Epson’un bölgedeki bayi ve distribütör ağını genişletme ve geliştirme planları da var.

 

Epson Hakkında:

Epson, gerek sürdürülebilir operasyonları gerekse verimli, kompakt ve hassas teknolojileriyle hayatları, toplulukları ve kuruluşları refaha kavuşturmayı amaçlayan bir teknoloji mucidi ve üreticisidir. Şirketin bugünkü pahası 8,5 milyar Euro’dur. Ar-Ge’ye günde 1,14 milyon Euro yatırımı yapan Espon, kendi eserlerini, kendi fabrikalarında, kendi özgün teknolojilerini kullanarak ve yüksek çalışma standartlarını benimseyerek üretmektedir. Sürdürülebilir yeniliği daha ileri düzeylere taşımayı hedefleyen marka, 2050 yılına kadar karbon negatif ve yeraltı kaynaklarından arınmış operasyonlara sahip olmayı taahhüt etmiştir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.