Trabzon son dakika 2023

Türkiye’den otobüsle gidilebilecek en güzel yurt dışı şehirleri

Otobüs seyahatlerinden keyif alan seyahat severler, ülkemizden otobüsle gidilebilecek yurt dışı kentlerini merak ediyor. Türkiye’nin Önder Seyahat Sitesi Enuygun.com, otobüs camından değişen görünümleri izleyerek seyahat etmeyi tercih edenler için ülkemizden otobüsle gidilebilecek kentleri derledi.

Türkiye’nin Başkan Seyahat Sitesi Enuygun.com, seyahat severler için otobüsle gidilebilecek yurt dışı kentlerini paylaştı. Yeni yerler keşfetmenin yahut farklı kültürleri deneyimlemenin ekonomik ve pratik bir yolu olan otobüs seyahatleriyle birbirinden hoş yurt dışı kentlerini gezip görebilirsiniz. Çağdaş otobüslerin konforlu koltukları, fiyatsız Wi-Fi erişimi ve elektrik prizi üzere avantajlarıyla otobüsle seyahat etmek, eşsiz ve unutulmaz bir tecrübe sunacak. İşte sırf bir otobüs bileti ile gidilebilecek yurt dışı şehirleri…

Atina, Yunanistan

 Atina, Yunanistan’ın başşehri olarak güçlü tarihi ve kültürüyle tanınır. Güzellikleriyle her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan kent, Akropolis ve Pantheon üzere ünlü simge yapılarıyla insanları büyülüyor. Atina’ya Türkiye’den otobüsle kolay kolay ulaşabilir ve Akropolis Müzesi’nde antik kentlerden getirilen eşsiz yapıtları keşfedebilirsiniz. Ayrıyeten, etkileyici Atina mahallelerinde yer alan mağazalar, kafeler ve tavernalarla dolu sokaklarda unutulmaz yürüyüşler yapabilirsiniz.

Atina’nın çağdaş ruhunu deneyimlemek isterseniz, hareketli gece hayatı ve sokak sanatlarıyla ünlü olan Psyri Mahallesi’ne kesinlikle uğramalısınız. Farklı tecrübelerle dolu bir seyahat size sadece bir Atina otobüs bileti uzaklıkta! 

Sofya, Bulgaristan

Bulgaristan’ın başşehri Sofya, klasik ve çağdaş binaların süper bir mimari kombinasyonunu sunan kentlerden biri.  Şehrin en değerli müzeleri ve galerileri olan Ulusal Tarih Müzesi ve Ulusal Sanat Galerisi üzere yerleri gezerek bu başşehri keşfetmeye başlayabilirsiniz. Sofya’da lokal kültürü deneyimlemek için, çeşitli taze eserler, etler ve peynirler satın alabileceğiniz ve klasik Bulgar el sanatları eserleri bulabileceğiniz Merkez Pazar Salonu’nu ziyaret edebilirsiniz. Enuygun.com’un bu teklifine talih vererek keyifli bir otobüs seyahati yapabilir ve farklı bir kültürü keşfedebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir;  Kemalpaşa Belediyesi can dostlar için ilçenin ilk köpek parkını kurdu

Bükreş, Romanya

Romanya’nın başşehri Bükreş, Gotik, Rönesans ve Barok mimari üsluplarının etkileyici bir karışımıyla turistleri büyülemektedir. Ülkemizden düzenlenen otobüs seferleriyle çarçabuk ulaşabileceğiniz Bükreş’te, dünyanın en büyük ikinci idari binası olan Parlamento Sarayı’nı keşfedebilir ve etkileyici Bükreş Eski Kent bölgesinde gezerek buradaki kafeler, restoranlar ve mağazalar ortasında harika fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Yerel kültürü deneyimlemek içinse klâsik Rumen mimarisine ve etkileyici el sanatlarına mesken sahipliği yapan Bükreş Köy Müzesi sizi bekliyor.

Üsküp, Kuzey Makedonya

 Enuygun.com’un sıradaki önerisi, antik ve çağdaş mimarinin eşsiz bir karışımını sunan etkileyici kent Üsküp. Otobüsle seyahat etmek için Üsküp’ü tercih ederseniz mağazalar, kafeler ve restoranlarla dolu Balkanlar’ın en büyük çarşısı olan Üsküp Eski Çarşı’yı kesinlikle keşfetmelisiniz. Bu kentte lokal kültürü anlamak içinse Makedonya Gayret Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Çarpıcı mimari yapılarıyla tanınan ve fotoğraf çekmeyi sevenlerin keşfetmesi gereken bir kent olan Üsküp’e hakikat yola çıkarak unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. 

 Belgrad, Sırbistan

 Enuygun.com’un sıradaki otobüsle gidilecek rota önerisi Sırbistan’ın başşehri ve en büyük kenti Belgrad. Burası, Tuna ve Sava ırmaklarının birleştiği etkileyici bir plato üzerinde yer aldığı için göz kamaştırıcı görüntülere sahip bir kent. Canlı gece hayatıyla tanınan Belgrad, klasik ve çağdaş üslupların birleştiği hoş mimarisiyle de ünlü.

Şehre giderseniz Belgrad’ın değerli bir simgesi olan Kalemegdan Kalesi’ni katiyen keşfetmelisiniz. Ayrıyeten, büyüleyici Skadarlija semtindeki kafeler, restoranlar ve mağazalar ortasında yürüyüş yaparak harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Klâsik Sırp kıyafetleri, el sanatları ve mahallî ögelerin sergilendiği Belgrad Etnografya Müzesi lokal kültürü deneyimlemek isterseniz sizi bekliyor. 

 Budapeşte, Macaristan

 Macaristan’ın en turistik kenti ve başşehri olan Budapeşte, Tuna Nehri’nin Buda ve Peşte bölgelerinin birleştiği noktada yer alır. Gotik, Barok ve Arka Nouveau usullerinin büyüleyici bir karışımına sahip olan bu kent, süper mimarisiyle her yıl milyonlarca insanı cezbeder. 

İlginizi Çekebilir;  Karşıyaka, Cumhuriyet'in 100. yaşını coşkuyla kutluyor

Budapeşte’nin panoramik görüntüsünü sunan Balıkçı Tabyası’nı keşfederken, Szechenyi Hamamı üzere kentte bulunan birçok termal hamamdan birine uğrayarak seyahatinizin yorgunluğunu atabilirsiniz. Mahallî Budapeşte kültürünü daha âlâ anlamak için, klâsik Macar yemekleri ve el sanatı eserleriyle dolu olan Merkez Pazar Salonu’nu da rotanıza ekleyebilirsiniz. Dolu dolu bir Budapeşte seyahati için size tek gereken Budapeşte otobüs bileti. 

 Viyana, Avusturya

Geldik Enuygun.com’un otobüsle gidilebilecek yurt dışı kentleri derlemesindeki son teklifine. Barok, Gotik ve Arka Nouveau usullerinin eşsiz bir karışımını sunan ve güçlü tarihi ile ünlü Viyana, keşfedilmeye kıymet kentlerden biri. Viyana’da seyahatinize devasa Hofburg İmparatorluk Sarayı’nı ziyaret ederek başlayabilir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan eski kent merkezinin büyüleyici sokaklarında unutulmaz yürüyüşler yapabilirsiniz. 

Yerel Avusturya kültürünü deneyimlemek için Viyana’nın kültürel mirasının kıymetli bir kesimi olan birçok kahvehaneden birinde dinlendirici bir mola verebilirsiniz. 

Türkiye’den birçok turistik kente otobüsle seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri deneyimlemek için en ekonomik alternatiflerden biri. Kendinize en uygun destinasyonu seçerek unutulmaz bir otobüs seyahati için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.