Trabzon son dakika 2023

Türkiye’nin Bisikletteki Başarısına Ödül Gibi Uluslararası Takvim

TÜRKİYE’NİN BİSİKLETTEKİ BAŞARISINA 

ÖDÜL ÜZERE MEMLEKETLER ARASI TAKVİM

 

Dünya Bisiklet Birliği 2024 takviminde

UCI ProSeries kategorisinde yer alan

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

21-28 Nisan 2024 tarihleri ortasında 59.kez düzenlenecek

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın dayanaklarıyla Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 58.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Çeşidi 2023 yılında yaşanan zelzele felaketi nedeniyle 8-15 Ekim tarihlerine ertelenmişti. Başarılı geçen tertip sonrasında UCI tarafından hazırlanan kapsamlı rapor sonucunda 2024 yılında UCI ProSeries statüsüne yükseltilen tertip özgün tarihi olan Nisan ayında Dünya Bisiklet Birliği takviminde yerini aldı.

  

TUR 2023’e dünya bisikletinden tam puan

TUR, 2023 yılında 8 gün, 8 etapta 1.235,1 km boyunca Alanya’dan Kemer’e, Kalkan’dan Fethiye’ye, Marmaris’ten Bodrum’a, Selçuk’tan Manisa ve İzmir’e akabinde İstanbul-Sultanahmet’e kıtalararası göz kamaştıran parkuru, tarihe geçen Fethiye-Babadağ Etabı ve kusursuz tertibi ile UCI hakemleri ve teknik delegeleri ile katılan ekiplerden ve dünya bisiklet otoritelerinden tam puan aldı. Hakem değerlendirmeleri sonucunda Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi, UCI Yol Yarışları 2024 yılı memleketler arası takviminde UCI ProSeries statüsünde yer almaya devam edecek.

Elit erkekler yol bisikleti yarış kategorilerinde World Tour tertiplerinden sonra gelen UCI ProSeries kategorisinde dünyada 21 yarıştan biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Çeşidi; 2024 yılında da dünya bisikletinin yıldızlarına ve UCI WorldTeam, UCI ProTeam ve UCI Continental Team kategorilerinde 25 gruba mesken sahipliği yapacak.

 

59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tipi 2024 yılında 21-28 Nisan tarihleri ortasında düzenlenecek

Bisiklet sporunun ve kültürünün gelişiminden, ülke tanıtımına, bisiklet turizminden iklim krizi ile gayrete ve sıhhatin korunmasına kadar geniş bir tesir alanına sahip olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi, 2024 yılında 21-28 Nisan tarihleri ortasında 59.kez düzenlenecek.

İlginizi Çekebilir;  İstasyon Caddesi'ne Büyükşehir'den Altın Dokunuş

 

Emin Müftüoğlu: Dünya Listesindeyiz, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Çeşidi dünya markası olma yolunda…

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun UCI ProSeries statüsünde Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer bulması haberini, UCI Lideri David Lappartient imzası ile aldığı andan itibaren çok memnun ve gururlu olduğunu tabir eden Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu: “2026 yılında bisikletin Şampiyonlar Ligi olan UCI World Tour olma amacı ile çıktığımız yolda Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu UCI ProSeries statüsünde 2024 yılı takviminde yerini muhafazası çok değerli bir gelişme. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi, vizyonu, talimatları ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’ın dayanaklarıyla gerçekleştirdiğimiz 58.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun başarısı Cumhurbaşkanlığımızdan, Bakanlıklarımıza, Federasyonumuzdan Valiliklerimize, mahallî idarelerimize, tertip gruplarımıza, hakemlerimizden sıhhat gruplarımıza fevkalade bir grubun emeği ve sinerjisi. Bu yıl yepisyeni bir ruh ve heyecan ile gayemize kilitlendik. Yarışın en yüksek standartlarda gerçekleşmesi için üst seviye güvenlik, ekiplerin memnuniyeti üzere parametrelerde en iyiyi hedefledik.  

Canlı yayınlar, mahallî idarelerimizin dayanakları, medyamızın ilgisi ve takviyeleri, Babadağ üzere bisiklet tarihinde iz bırakan etaplarımız, start ve finiş alanlarında halkımızın, sporseverlerin gösterdiği ilgi ve heyecan bu yıla damga vurdu. Türkiye’yi bisiklet ülkesi yapma ve “bisikleti büyütüyoruz” vizyonundan aldığımız güç ile eksiksiz bir yarış gerçekleştirdik. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun dünya markası olma seyahatinde emeği ve dayanağı olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.    

 

Tour of İstanbul UCI 2.1 statüsüne yükseltildi

Türk bisikletini gururlandıran 2024 yılı takviminden bir hoş haber de Tour of İstanbul için geldi. 28 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri ortasında İstanbul’da birinci sefer düzenlenen 4 günlük etaplı yol bisikleti yarışı Tour of İstanbul ikinci yılında UCI 2.1 statüsüne yükseltildi. Böylelikle Dünya Bisiklet Birliği Takviminde Türkiye 2.1. kategorisinde etaplı yol bisikleti sayısı ikiye yükseldi. 2024 yılında iki değerli kentimizin ismiyle anılan ve Türkiye’nin tanıtımında ve bisiklet sporunun gelişmesinde değerli rol üstlenen Tour of İstanbul 26-29 Eylül 2024, ve Tour of Antalya 8-11 Şubat 2024 tarihleri ortasında üst seviye rekabet ve bisiklet şöleni sunacak.

İlginizi Çekebilir;  Vodofone türkiye 2023-24 mali yılı ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.