Trabzon son dakika 2023

“Türkiye’nin en büyük barış fuarı”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, bu yıl “Gençlik” temasıyla düzenlenen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda stantları gezerek vatandaşlarla buluştu. Lider Tunç Soyer, “İzmir Enternasyonal Fuarı Türkiye’nin en büyük, en varlıklı barış fuarıdır, bir ortada olma fuarıdır” diye konuştu.

İzmir’in Avrupa Gençlik Başşehri finalistliğine özel olarak “Gençlik” temasıyla düzenlenen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı, sanat ve cümbüş dolu etkinlikleriyle konuklarını beşinci gününde de ağırlamaya devam etti. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de eşi Neptün Soyer ile fuar tipi yaptı.

 

Soyer’in birinci ziyareti Şanlıurfa’ya

Başkan Tunç Soyer, ziyaretine Onur Konuğu Vilayet Şanlıurfa stantlarından başladı. Burada fuar ziyaretçilerine seslenen Lider Soyer, “İzmir Enternasyonal Fuarı Türkiye’nin en büyük, en varlıklı, barış fuarıdır, bir ortada olma fuarıdır. Türkiye’nin 81 vilayeti var. Bunların içinde bir tanesi şanlıdır, o da Şanlıurfa’dır. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 92’inci yılında onur konuğu olarak ağırlamaktan gurur duyuyoruz” dedi. Şanlıurfa standında Lider Tunç Soyer’e teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Yapay zekâ ile Atatürk fotoğrafı

Soyer, fuar tipi kapsamında gençlerle birlikte 100. Yılda Cumhuriyet Tüneli’ni geçti. Fuar ziyaretçilerinin büyük ilgi gösterdiği Yapay Zeka ile Atatürk kısmına giren Lider Tunç Soyer, yapay zeka yardımıyla Atatürk ile fotoğraf çektirdi. 

 

Soyer Büyükşehir stantlarını gezdi

Lozan Kapısı yakınında kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi stantlarını da ziyaret eden Lider Tunç Soyer’e İzmir Teknoloji ve İnovasyon Şirketi’nde (İZTEK) “Şehir Kartı” maketi armağan edildi. İZSU, İZENERJİ, Belediye Sokağı, ESHOT üzere belediye kurumlarının stantlarını ziyaret eden Lider Soyer, Cumhuriyet Masası kısmında fuara özel hazırlanan anı defterine his ve niyetlerini yazarak imzaladı. Soyer, çocuklarla birlikte fotoğraf yaptı ve vatandaşlarla anı fotoğrafı çektirdi. ESHOT standında çocuklar için sinemaya çevrilen ve İEF’den sonra İzmir’in ilçelerini dolaşacak körüklü otobüste de incelemelerde bulunan Soyer, taşınabilir olarak hazırlanan Halkın Bakkalı’nda vatandaşlarla sohbet etti. “İzmirli” markasının yer aldığı kısımları de ziyaret eden Soyer’e “İzmirli” standında makarna, keçi sütünden yapılan dondurma, peynir ikram edildi. Soyer ile beraberindeki heyet tipini besin alanında sonlandırdı.

İlginizi Çekebilir;  Çınarlar ve gençler, Gündüz Yaşam Merkezi'nde buluştu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.