Trabzon son dakika 2023

Türkiyenin en hızlı büyüyen ilaç firması Humanıs, cphı fuarında 2030 vizyonunu açıkladı

TÜRKİYE’NİN EN SÜRATLİ BÜYÜYEN İLAÇ FİRMASI HUMANIS, CPHI FUARINDA 2030 VİZYONUNU AÇIKLADI

Türkiye’nin en süratli büyüme kaydeden ilaç firmalarından biri olan Humanis, dünyanın en büyük ilaç fuarı 2023 CPHI Barselona’da ağır ilgi gördü. Humanis CEO’su Yunus Sancak, “Dünya pazarındaki hissemiz artarken, süratle büyüyen ve gelişen bir şirket olarak bu hususta ülkemize katkı sağladığımız için gururluyuz. Fuar, bu gücümüzü memleketler arası arenada da anlatmak, dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçilerle, eser geliştiricilerle, firmalarla buluşmak ve iş birliklerine yönelik görüşmelerimizi canlandırmak açısından çok değerli. Fuarın birinci gününden itibaren ağır bir ilgiyle karşılaştığımız için memnunuz.” biçiminde konuştu.

İlaç profesyonellerini bir ortaya getiren ve dünyanın en büyük fuarlarından biri olan CPHI (International Exhibition and Conference on Pharmaceutical Ingredients Worldwide), bu yıl Barselona’da ağır bir iştirakle gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 2 bine yakın firmanın katıldığı fuarda, üretimden pazarlamaya kadar ilaç dalının birçok alanından profesyoneller ve başkanlar bir ortaya geldi. 

10 yıldır emniyetli sıhhat tahlilleri üreten Humanis, geniş eser portföyü ve aktif sıhhat tahlilleriyle CPHI’da ağır bir ilgi gördü. Türkiye’den Çin’e ilaç ihracatı yapan birinci firma olan, Kanada, Rusya ve Almanya’dan sahip olduğu GMP sertifikaları ile Avrupa’nın birçok ülkesine ilaç üretimi yapan Humanis, bölümün geleceğine istikamet veriyor. Geniş eser portföyü, tecrübeli takımı ile son teknolojiye sahip üretim tesisi sayesinde birçok küresel firmanın üretim iştirakini yapan Humanis, fuarın dikkat çeken firmalarından biri olmayı başardı.

YUNUS SANCAK: “ÜLKEMİZE KATKI SAĞLADIĞIMIZ İÇİN GURURLUYUZ”

Fuarla ilgili olarak konuşan CEO Yunus Sancak, şunları söyledi:

“CPHI tüm dünyadan kesimin aktif kuruluşlarını, üyelerini ve önderlerini bir ortaya getiriyor. Dünya pazarındaki hissemiz artıyor. Süratle büyüyen ve gelişen bir şirket olarak bu bahiste ülkemize katkı sağladığımız için gururluyuz. Fuar, gücümüzü memleketler arası arenada da anlatmak, dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçilerle, eser geliştiricilerle, firmalarla buluşmak, potansiyelimizi yüz yüze aktarmak ve iş birliklerine yönelik görüşmelerimizi canlandırmak açısından çok değerli. Birinci defa Humanis ismiyle katıldığımız fuarda, üç gün boyunca ağır bir ilgiyle karşılaştık.”

İlginizi Çekebilir;  Başkan Büyükakın, Dilovası Esnafıyla Buluştu

YUNUS SANCAK: “ETKİNLİĞİMİZİ MAHALLÎ VE ULUSAL PAZARDA KANITLADIK”

Türkiye’de de kesimin gelişimine dair çok kıymetli adımlar atıldığını vurgulayan Yunus Sancak, “Sektörümüz yerli ilaç üretimine verilen ehemmiyetin artması ile birlikte giderek daha çok ilerleme kaydediyor ve daha yüksek oranda yatırım alıyor. Memleketler arası standartlarda üretim yapan tesislerimiz ve tecrübeli iş gücümüz ile ihracat ağımızı da her geçen yıl güçlendiriyoruz. Humanis olarak biz de, büyük ölçekli yatırımlarımızla, tecrübeli takımımızla, yenilikçi ve gözü pek atılımlarımızla ülkemize ve kesimimize değerli katkılar sağlamak için çalışıyoruz. Münasebetiyle dalın geleceğine taraf verebilen, aktifliğini mahallî ve ulusal pazarda kanıtlamış bir firma olarak, kıymetli sorumluluklara sahibiz.” formunda konuştu.

HUMANIS, 2030 YILINA KADAR ESER PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETECEK

İnsan odaklı sıhhat ideolojisini benimseyen Humanis, 3 kıtada 25’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor. “2030’ da yıllık 70 milyon dolarlık ihracat hedefliyoruz” bilgisini veren Yunus Sancak, firmanın gelecek vizyonuna dair şunları söyledi:

“2023 yılında Türkiye’den Çin’e ilaç ihraç eden birinci firma olduk. Yakın vakitte ise evvel Körfez Ülkeleri akabinde ise ABD’ye ilaç ihracatı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 2030 yılına kadar da az hastalıklar, merkezi hudut sistemi hastalıkları, diyabet, kardiyoloji ve onkoloji alanlarında üretim yapmak üzere çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı başlattık. İnsanın olduğu her yere sıhhat götürmek için eforlarımız sürüyor. 70’den fazla bilim insanı ile Ar-Ge merkezimizde 100’den fazla molekül geliştirerek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teşvik edilen en büyük 5 ilaç Ar-Ge merkezinden biri olduk. Sıhhatte birçok şirkete oranla inovatif ve çevik yaklaşımlarımızla üretimde değerli farklar yaratmayı başardık. Bugün, insan odaklı iş modellerimizle 1.200’den fazla bireye istihdam sağlıyoruz. Dürüst, adil, şeffaf ve güvenilirlik prensipleri çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizi biz  yapan bu unsurlar de  insana odaklı kurum kültürümüzün temelini oluşturuyor.”

İlginizi Çekebilir;  Dünya şehirleri Zirvesi 31 Ekim'de Üsküdar'da

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.