Trabzon son dakika 2023

UBER, taksilerde en çok unutulan eşyaları listelediği Kayıp Eşya Endeksi’ni yayınladı

Uber’in her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ne nazaran, Türkiye’deki taksilerde en çok unutulan eşyaların başında telefon geliyor. Sis makinası, peruk, elektrikli süpürge ve bağlama üzere sıradışı eşyalar da taksilerde unutulanlar ortasında.

Tek bir tuşa basarak kullanıcıların istedikleri yere inançlı ve rahat bir halde gitmesini sağlayan küresel teknoloji platformu Uber, her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ni paylaştı. Kıyafet, telefon, cüzdan ve anahtar bu sene de en çok unutulan eşyalar listesinin başında yerini alırken, taksilerde unutulan en sıradışı eşyalar sis makinesi, peruk, elektrikli süpürge ve bağlama oldu.

Türkiye’de sarı, turkuaz, siyah ve geniş sarı taksiler ile hizmet veren Uber’in datalarına nazaran sene boyunca Türkiye’de toplam 4.535 eşya taksilerde unutuldu. Telefon, cüzdan, anahtar, çanta ve kulaklık en çok unutulan eşyalar olarak sıralamada yerlerini aldı.

Türkiye’de taksilerde en çok cumartesi günleri eşya unutuldu. Yıl boyunca saat 16.00 ile 17.00 ortası en fazla eşya unutulan saat iken, 28 Ağustos 2022 ise en fazla eşya unutulan gün oldu. Pazartesi günleri en çok kulaklık ve cüzdan, cumartesi günleri ise en çok telefon ve gözlük taksilerde unutuldu. Peruk ve matkap üzere eşyalar da taksilerde unutulan değişik eşyalar ortasında yerini aldı. 

Dünya’daki sayılara nazaran Fransa, Katar ve İspanya en çok eşya unutulan birinci 3 ülke olarak yer alıyor. En çok eşya unutulan günler ise cumartesi ve pazar olarak göze çarpıyor.

Uber Türkiye, İsrail ve Malta CEO’su Neyran Bahadırlı, “Uber kullanıcıları Uber ile çalışan taksilerde unuttukları eşyaları ile ilgili Uber’e 7/24 ulaşma bahtına sahipler. Uber uygulaması üzerinden kayıp eşyanız hakkında Uber Taksi şoför ortağı ile yahut direkt Uber ile irtibata geçebilirsiniz. Hatta cep telefonunuzu bir araçta unuttuysanız ve hesabınızda oturum açamıyorsanız, Uber’in internet sitesi üzerinden form doldurarak da kayıp eşya bildiriminde bulunabilirsiniz” dedi

İlginizi Çekebilir;  Kaspersky, Çocukların Dijital Tercihlerini Araştırdı

Uber uygulaması nasıl çalışır:

1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin

2. Kentin rastgele bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve seyahatiniz için bir taksi çağırın

3. Uber Taksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve şoför ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.