Trabzon son dakika 2023

Ünlü isimler Yağmur Tanrısevsin ve Şahika Encümen’den Triatlon sporuna destek

Dünyanın kıtalararası tek triatlonu olan Oral-B Challenge İstanbul, yüzlerce triatletin uğraşına sahne oldu. İstanbul’un Beykoz ilçesinde 3 Eylül Pazar günü gerçekleşen İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’na Türkiye’den ve dünyadan triatletler katıldı.

 Ünlü oyuncu Yağmur Tanrısevsin ve Türk hür dalışçı ve sualtı hokeyi oyuncusu Şahika Ercümen boğazda yer alan teknede; Oral-B Boğaziçi Triatlon yarışının yüzme etabını başlatan düdüğü çaldılar. Büyük dayanıklılık gerektiren triatlon sponsorunun daha çok tanınması için takviye olduğunu belirten hoş oyuncu ve hoş atlet yarışın kazananlarını tebrik ettiler.

Dünyadaki en değerli triatlon yarışları ortasında yer alan Oral-B Challenge İstanbul, bu sene üçüncü kere Beykoz ilçesinde yapıldı. Ağız sıhhati eserlerinin global markası ve dünyada diş doktorlarının 1 numaralı tavsiyesi Oral-B’nin sponsorluğuyla son yıllarda triatlon sporunda büyük atılımlar gerçekleştiren Türkiye bu kolda kıymetli bir tertibe bu sene de mesken sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayelerinde, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğinde yapılan dünyanın birinci kıtalararası triatlon yarışı İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nun üçüncüsü yüzlerce atletin güçlü gayretine sahne oldu.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’na katılan yetenekli oyuncu Yağmur Tanrısevsin konuyla ilgili olarak “Yüzme, koşu ve bisiklet olmak üzere üç kolda yapılan triatlon; güç ve dayanıklılık gerektiren bir spor kolu. Her bir atletimizi öncelikle tebrik etmek istiyorum. Kazanmanın yanı sıra bu sporu yapabilmek bile büyük muvaffakiyet. Yüzme etabı ile birlikte triatlon müsabakasını başlatarak ben de buna yakından şahit oldum. Etkin bir hayat sürmeye çaba ediyorum fakat bu yarış bana spor hayatımla ilgi de ilham verdi.” dedi. 

Serbest dalışta Türkiye rekorunu elinde bulunduran Şahika Ercümen ise “Bildiğiniz üzere bir üçleme olan bu spor yüzme, koşu ve bisiklet olmak üzere üç başka branşın birebir paydada buluşmasıyla yapılıyor. Her sporda kısmında olduğundan daha fazla güç ve dayanıklılık gerektiren bir spor. Oral-B’nin sponsorluğuyla son yıllarda triatlon sporunda büyük ataklar gerçekleştiren Türkiye bu kolda değerli bir tertibe üçüncü sefer konut sahipliği yaptı. Bu başarılı tertibin bir modülü olduğum için çok memnunum. Ben de sabahın erken saatlerinde yüzme etabı ile birlikte triatlon müsabakasını başlattım. Triatlon sporu ile beden hem dayanıklılık hem de kuvvet kazanıyor ve her yıl yapılan bu yarışın triatlon sporunun daha çok beşere ulaşabilesi için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Hadise, Lexus ile Milano'da Sıra Dışı Bir Gün Yaşadı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.