Trabzon son dakika 2023

VakıfBank Kültür Yayınları beş yaşında

VakıfBank Kültür Yayınları beş yaşında

Türkiye’nin kültürel çeşitliliğine katkıda bulunma misyonuyla kurulduğu günden beri farklı disiplinlerden nitelikli kitapları okurları ile buluşturan VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY), 8 Kasım’da beşinci doğum gününü kutluyor. 

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 300’e yakın eser yayımlayan VBKY, gelecekte de yayıncılık alanında değerli işlere imza atmaya devam edecek.

 

Kuruluşundan bu yana, yerli ve yabancı birçok nitelikli yapıtı okurların beğenisine sunan VakıfBank Kültür Yayınları, beşinci yaşına ulaştı. Edebiyattan tarihe, iktisattan ideolojiye, sosyolojiden çocuk kitaplarına kadar geniş bir yelpazede beş yılda 300’e yakın eser yayımlayan VBKY, kitapseverlere görkemli bir seçki sunuyor. Türkiye’den ve dünyadan klasikler ile heyecan verici çağdaş yapıtları, birinci basım, tıpkıbasım ya da birinci çeviri üzere yollarla literatüre kazandıran VBKY, Türkiye’nin kültürel birikimini zenginleştiriyor ve geleceğe taşıyor. 

 

“Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında VBKY ile edebi mirasımıza sahip çıkıyoruz” 

 

Türkiye’nin yayıncılık kesimine, bugüne kadar her satırı bedel taşıyan nitelikli yapıtlarla kıymetli katkılar sunduklarına dikkat çeken VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, VBKY’nin VakıfBank’ın esaslı tarihi ve sorumluluk anlayışından ilham alarak başucu niteliğindeki yapıtlara yöneldiğini belirtti. 

 

Üstünsalih, “VBKY, beş yıldır büyük bir titizlikle farklı disiplinlerden pek çok muharririn geniş okur kitlelerine ulaşmasını sağlıyor. Türkiye’nin en büyük iki bankasından biri olarak Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında, VBKY’nin büyük katkısı sayesinde ülkemizi ileriye taşıyoruz. Birinci günden itibaren VakıfBank’ın köklerinde yatan toplumsal refahı büyütme hassasiyetine paralel halde, VBKY de ülkemizin edebi mirasına sahip çıkıyor ve okurların niyet dünyasını genişletiyor. Yayın konutumuzun beş senede elde ettiği muvaffakiyetlerde emeği geçen, yayıncılığı okurların fikir dünyasına ve kalbine değecek halde kurgulayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. VBKY’nin seçkilerini beğeniyle takip eden kitapseverlere de şükranlarımı sunuyorum. Okurlarımızdan aldığımız güç ile VBKY büyümeye devam edecek.” tabirlerini kullandı. 

İlginizi Çekebilir;  TEB'den depremzede öğrencilere ve eğitmenlere "Umut Notaları" projesiyle anlamlı destek

 

VBKY, okurların kültür dünyasını zenginleştirmeyi sürdürecek

 

2018 yılında “Ve eşsiz kitaplar” mottosuyla yayın hayatına başlayan VBKY, çok satandan fazla yıllarca okunacak ve itinayla saklanacak kitapların yayıncısı olmayı hedefliyor. Bu amacı doğrultusunda muteber kaynaklar, ölçülebilir araştırmalar, güçlü ve hakikat lisan kullanımı üzere konulara itina gösteren VBKY, gelecekte de okurların kültürel birikimini kozmik düzeyde zenginleştirecek; emanet edilen varlık ve bedelleri koruyup geliştirerek gelecek jenerasyonlara aktarmayı sürdürecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.