Trabzon son dakika 2023

Yarımburgaz Semt Konağı’nın açılışı için geri sayım başladı

Küçükçekmece Belediyesi’nin 2021 yılında imaline başladığı ve Yarımburgaz Mahallesi sakinlerinin hizmetine sunacağı Semt Konağı inşaatında sona gelindi.  

Yarımburgaz Mahallesi’nde 5 kat olarak yükselen ve Gündüz Çocuk Bakım Konutu, Aile Sıhhati Merkezi, PTT, Muhtarlık, Çok Maksatlı Salon ve Bilgi Konutu olarak planlanan yatırım, çok yakında,  çok emelli bir tesis olarak hizmete açılacak.

 

Başkan Çebi: Bölgenin hayat kalitesini yükseltmeye, Küçükçekmece markasına kıymet katmaya devam edeceğiz

Parsel alanı 1.222 m2 olan semt konağı bölgede kıymetli bir muhtaçlığa karşılık verecek. Belediye Lideri Kemal Çebi, “Küçükçekmece’de pek çok toplumsal ve kültürel aktifliğin düzenlendiği, mahalle sakinlerinin toplumsal alandaki gereksinimlerine karşılık veren bir hizmet alanı olarak çok önemsediğimiz, vatandaşın eğitim ve kültürel gereksinimlerini karşılayabildiği, vazgeçilmez hizmet merkezleri olan semt konaklarının sayılarını artırmaya devam ediyoruz. Yarımburgaz’da çok gayeli kullanıma uygun bir merkez inşa ediyoruz. Bu tesis, 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Küçükçekmece’de mahalle sakinlerimizin muhtaçlıkları doğrultusunda, bölgenin hayat kalitesini yükseltecek hizmetler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Çok yakında hizmete açılacak

Küçükçekmece Belediyesi, Yarımburgaz’a kazandıracağı Semt Konağı’nı bodrum kat, yer kat ve +3 kat olmak üzere toplam 2 bin 379 m2 alana inşa etti. Bodrum katta çok hedefli salon, taban katta Muhtarlık ve PTT, 1. katta Gündüz Çocuk Bakımevi, 2. katta Aile Sıhhati Merkezi, 3. katta ise Bilgi Konutu olarak planlanan tesis, çok gayeli salonuyla da kültürel ve toplumsal emelli hizmet verecek.

 

İlçedeki semt konakları sayısı 4’e çıktı

Küçükçekmece Belediyesi, Yarımburgaz ile birlikte kentteki Semt Konağı sayısını 4’e çıkardı. Yeşilova, Kemalpaşa ve İstasyon Mahallelerinde de yer alan Semt Konakları çok gayeli tesisler olarak hizmet veriyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Burhaniye Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 11.400 TL'den 18.625 TL'ye yükseldi!

Yoruma kapalı.