Trabzon son dakika 2023

“Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı” Sergisi Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda açıldı…

“Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı” Sergisi

Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda açıldı…

Yazgan Tasarım Mimarlık’ın, kuruluşunun 20. yılında, mimarlık disiplinine teorik ve pratik yaklaşımlarını, seçili projeleri, görselleri ve maketleriyle aktardığı “Mimarlığın Tesirinden Mimarlığın Bilgisine: Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı” standı Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda açıldı. Stant, 23 Kasım tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

 

Yazgan Tasarım Mimarlık’ın mimarlık pratiğindeki 20. yılını kutlamak emeliyle düzenlediği “Mimarlığın Tesirinden Mimarlığın Bilgisine: Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı” sergisi geçtiğimiz hafta düzenlenen mimarların, yatırımcıların, bölüm profesyonellerinin ve basın mensuplarının ağırlandığı bir davetle Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda kapılarını açtı. Yazgan Tasarım Mimarlık, 23 Kasım tarihine kadar ziyarete açık kalacak olan stantta mimarlık disiplinine teorik ve pratik yaklaşımlarını, seçili projeleri, görselleri ve maketleriyle aktarıyor.

 

Geçen 20 yıl içinde Yazgan Tasarım toplam 31 ülkede proje hizmeti veren memleketler arası bir mimarlık ofisine dönüştü. Yazgan tarafından tasarlanan toplam 9.000.000 m2 büyüklüğündeki 100 proje inşa edilerek hayata geçti. Yazgan, proje üretimleri için geliştirdiği “Esnek Sistem Tasarımı” yaklaşımıyla gerçekleştirdiği bilgi bazlı, tabiatla bütünleşik dizaynları ve mimari araştırmalarını sürdürüyor.

 

Yaratıcılığın kesimin kendisini değil, kesimleri bir ortada tutan ilgileri tasarlamak olduğuna inanan Yazgan Tasarım Mimarlık kurucuları Begüm ve Kerem Yazgan akademide uzun yıllar yaptıkları araştırmalarla elde ettikleri teorik altyapıyı mesleksel pratikle birleştirerek geliştirdikleri “Esnek Sistem Tasarımı” anlayışını ve bu yaklaşımla biçimlendirdikleri projelerini “Mimarlığın Tesirinden Mimarlığın Bilgisine: Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı” başlıklı stantta bir ortaya getiriyor. 

 

Teori ile pratiği birleştiren bütüncül ve bilgi bazlı mimari üretim anlayışıyla hareket eden Yazgan, projelerinde tasarım aksiyonlarını, tasarımı etkileyen aktörleri, modülleri ve bunların bağlantı biçimini tanımlayarak esnek bir sistem yaratmaya çalışıyor. Yazgan Tasarım üretimlerinin art planındaki, mimarlığı günümüz bilgi çağıyla ilişkilendirmeye yönelik ileri ve bütünleştirici bir yaklaşım olan ve mimarlığı üretmeye yönelik tüm bilgilerin sentezlenmesine dayanan “Smart Project” yaklaşımını da stantta tartışmaya açıyor.  

İlginizi Çekebilir;  'Kau Wela' sergisi The Stay Boulevard Nişantaşı'nda

 

Alumen, Anıl Yer, Ardıç Cam, Grohe-Lixil, Heper, Jotun, Kalebodur, Kasso, Nurus, Şişecam ve Vitra firmalarının dayanağıyla gerçekleştirilen “Mimarlığın Tesirinden Mimarlığın Bilgisine: Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı” sergisi, Ankara CerModern’deki gösteriminin akabinde taşındığı İstanbul Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda 9-23 Kasım tarihleri ortasında izleyicilerle buluşuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.