Trabzon son dakika 2023

Yeni BMW S 1000 XR Üstün Performansı ve Göz Alıcı Tasarımıyla Segmentinde Standartları Belirliyor

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW Motorrad, S 1000 XR modelini yeniledi. Geliştirilen üst seviye performansı ve ergonomisiyle öne çıkan S 1000 XR, uzun yol sürüşünü sportif dinamikleriyle eşsiz bir tecrübeye dönüştürüyor. Yeni BMW S 1000 XR, 2024 yılının Nisan ayında Borusan Otomotiv BMW Motorrad Yetkili Satıcılarında yerini almaya hazırlanıyor.

Yeni BMW S 1000 XR, S 1000 RR modeli üzerinden geliştirilen 4 silindirli yeni motoru ve dizaynında optimize edilmiş hava kanallarıyla etkileyici bir performans sergiliyor. Pürüzsüz ve her motor devranında kesintisiz tork sunan S 1000 XR’ın motor gücü bir evvelki jenerasyonuna nazaran 4kW / 5HP artırılarak 125 kW / 170 HP’ye ulaşırken, 114 Nm’lik tork bedeliyle de kusursuz bir sürüş tecrübesi vadediyor. 

 

Gelişmiş Ergonomik Sele ve Sportif Art Bölüm

Yüksek performanslı sürüşlerde daha fazla hareket özgürlüğü sağlamak için S 1000 XR’ın sele tasarımı büsbütün yenilendi. Sele yüksekliği 10 mm artırılarak 850 mm’ye ulaşırken, ekstra derinlik sayesinde sürüş konumuna nazaran ayarlanabilen daha geniş bir oturma alanı sunuluyor. Geliştirilmiş ergonomi yolda ya da pistte şoföre hareket sırasında daha uygun denetim imkânı tanıyor. Üç farklı sele yüksekliği de isteğe bağlı olarak tercih edilebiliyor. 

Arka kısımdaki yeni tasarım ögeleri da S 1000 XR’ın en dikkat cazip istikametleri ortasında yer alıyor. Motor sporlarından esinlenilen yeni yan paneller ve hava kanalları, motosiklete daha dinamik bir görünüm kazandırıyor. 

 

Genişletilmiş Standart Donanımlar

Yeni S 1000 XR, geniş bir standart donanım listesiyle motosiklet tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Standart donanımlar ortasında yer alan Headlight Pro, sürüşe nazaran adaptif olarak dönebilen aydınlatmalarla gece sürüşlerinde ek güvenlik sağlıyor. Gündüz farı da (DRL) yeniden bu paketin bünyesinde bulunuyor. Anahtarsız Çalıştırma, 12 Ah kapasiteli batarya ve USB şarj opsiyonları da standart donanımlar ortasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir;  Elektrikli, Fütüristik ve Radikal: BMW CE 02 Tanıtıldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.