Trabzon son dakika 2023

Yeni Gölcük terminal binasında çatı imalatı yapılıyor

Köprüler, meydanlar ve yeni ömür alanları üzere kentin gelecek vizyonuna bedel kazandıran birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda da kentin muhtaçlıkları doğrultusunda kıymetli yatırımları hayata geçiriyor. Bu yatırımlardan biri de, yakın vakitte Gölcük’e kazandırılacak olan terminal binası. Bu bağlamda Büyükşehir’in Gölcük terminal binasında inşaat çalışmaları süratle devam ediyor. Bölgede yaşayan vatandaşların ulaşımında rahatlık ve konfor sağlayacak olan yeni terminal binasında 13 peron bulunacak.

 

YENİ TERMİNAL BİNASI

Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı yönetiminde devam eden çalışmalarda terminal binasının etraf duvarının imali tamamlandı. Yapının yer ve birinci katın döşeme betonunun döküldüğü projede, su basman perdelerinin de yalıtımı devam ediyor. 10 bin metrekare alana inşa edilen yeni terminal binası yer katı bin 450 m2, 1. olağan katı 460 m2 olmak üzere toplamda bin 910 m2 kullanım alanına sahip olacak.

 

ÇATI İMALATI DEVAM EDİYOR

Gölcük’te inşa edilen yeni terminal binasında şu an çatı ve tuğla duvar imalatları devam ediyor. Gruplar ayrıyeten yapının etrafında stabilize dolgu çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir tarafından imali devam eden Gölcük Terminal Binasının taban katında bekleme salonu, yazıhaneler, çay ocağı, mescitler, emanet odası, güvenlik odası ve tuvaletler bulunuyor. Birinci katta ise ofisler, depo, işçi soyunma odası, havalandırma santrali, elektrik odası ve tuvaletler yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Karşıyaka'dan Yeşil Bir Gelecek için Uluslararası Ortaklık

Yoruma kapalı.