Trabzon son dakika 2023

Yeni Spor Parkı ilgi odağı oldu

Ayvalık Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü grupları tarafından kısa mühlet içinde, evvelki yıllarda atıl durumda bulunan, Ali Çetinkaya Mahallesi, Armutçuk Son Durak Mevkisi’ndeki 900 Metre karelik boş alanı kıymetlendirerek bölgeye yeni bir “Spor Parkı” kazandırıldı. 

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, Spor Parkı’nın her yaştan vatandaşın yararlanabileceği biçimde çok fonksiyonlu dizayn edildiğini hatırlatarak,”Abdi İpekçi Caddesi’nde yıllardır atıl bir biçimde bulunan alanımız vardı, vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirdik, görüşlerini aldık ve her yaştan Ayvalıklının kullanacağı çok fonksiyonlu bir spor parkına dönüştürdük” dedi.

Parkın yerinin özel olarak tasarlandığını vurgulayan Lider Ergin, Spor Parkı’na vatandaşların istemleri doğrultusunda spor aletleri yerleştirildiğini söyledi.

Başkan Ergin, “Alanda ayrıyeten, küçük basketbol alanıyla yesyeni bir spor ve rekreasyon alanı olan parkın, 350 metre karelik yemyeşil çim döşemesiyle, peyzaj işleri de tamamlandı. Güvenlik çitleriyle spor kullanımında rahatlığı ve güvenilirliği ön plana çıkıyor. Vatandaşlarımız keyifle, sıhhatle kullansınlar” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Basın Toplantısı Yapıldı

Yoruma kapalı.