Trabzon son dakika 2023

Yotabayt çağında veri depolamanın geleceği Huawei IDI Forum’da ele alındı

Huawei tarafından dijital dönüşümün geleceğini keşfetmek üzere, global fikir başkanlarını, iş dünyasının kıymetli isimlerini, teknoloji kesiminin başkan şirketlerini ve ekosistem iş ortaklarını bir ortaya getiren IDI Forum, 23-24 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi. Bu yılki aktifliğin teması ise ‘Yeni Data, Yeni Uygulamalar ve Yeni Esneklik’ olarak belirlendi. 

IDI Day 2023, yotabayt çağına yanlışsız dijital altyapının geleceğini keşfetmek üzere, global sanayi uzmanlarını ve ortaklarını bir ortaya getirdi. Huawei aktiflik kapsamında; data depolama sanayisinin evrimine yanlışsız yol alınırken, bilginin pahasını ortaya çıkarmak için gelişmekte olan uygulama ekosistemini anlamak, yapılandırılmamış bilgi yığınlarını verimli bir formda ele almak ve bilgi esnekliğini kapsamlı bir biçimde güzelleştirmek üzere bir dizi farklı mevzuyu ele aldı.

Şirketin dijital dönüşümün geleceğini ele aldığı global etkinliklerden biri olan ‘2023 Innovative Veri Infrastructure Forum (IDI Day)’, Huawei Avrupa Bölge Lideri ve Kıdemli Lider Yardımcısı Jim Lu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Dijital dönüşümün en değerli gerekliliklerinden biri olan Ar-Ge yatırımlarına vurgu yapan Lu, “Huawei, Ar-Ge’ye yönelik güçlü yatırımlarını sürdürüyor. Huawei’in Ar-Ge yatırımı, 2022 yılında yıllık gelirinin %25’inden fazlasını oluşturdu. Bu da muhtemelen tüm sanayiler içinde en yüksek Ar-Ge yatırım oranıdır. Huawei, Ar-Ge ve inovasyonla tüm dalların dijitalleşmesine katkı sağlamak için, çevreci ve akıllı bir bilişim altyapısı oluşturmaya devam ediyor.”

Huawei’nin dijital istihdama katkısı

Huawei’in Avrupa’da istihdama değerli oranda katkı sağladığını belirten Lu kelamlarını şöyle sürdürdü, “Copenhagen Economics tarafından yapılan bir araştırmaya nazaran Huawei, 2021 yılında Avrupa iktisadına 12,3 milyar avro katkı sağladı ve Avrupa’da 140.000’den fazla kişinin istihdam edilmesine yardımcı oldu. Avrupa, ileri görüşlü bakış açısıyla, çevreci ve dijital yaklaşımı temel bir strateji olarak görüyor. Sıfır karbon ve dijital dönüşüm için de Avrupa’nın kıymetli gayeleri kelam konusu. Huawei’in vizyonu da Avrupa’nın bu stratejisiyle büsbütün paralel. Avrupa özelinde çevreci ve dijital dönüşümü gerçekleştirmek için müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Avrupa’daki üç OpenLab tesisimizde, 100’den fazla tahlil ortağımızla birlikte, ortak inovasyon projeleri üzerinde çalışıyoruz. Huawei, bu paydaşlıklar sayesinde, dijital dönüşümü sağlamak için eğitim, perakende ve lojistik üzere bölümlerindeki müşterilerine özel senaryolarla, yenilikçi eser ve tahliller sunuyor.”

İlginizi Çekebilir;  Esporun Veri Noktası Scoutli 4 Milyon TL Fon Talebiyle Yatırım Turunda

Gezegen için daha yeşil ve dijital bir gelecek

Konuşmasının sonunda Huawei’in data depolama tahlillerine de değinen Lu, “Veri depolama, Huawei’in bilişim hizmetlerinin temel eseri ve dijital altyapının değerli bir bileşenidir. Bugünkü forumumuzun ana teması, ‘Yeni Data, Yeni Uygulamalar ve Yeni Esneklik’. Müşterilerimize yüksek performanslı, emniyetli ve çevreci bir data depolama altyapısı sağlamak emeliyle; bilgilerin depolanabilmesi, taşınabilmesi ve verimli bir biçimde kullanılabilmesinin yollarını tartışmak için bir ortadayız. Gezegenimiz için daha yeşil ve dijital bir geleceği birlikte yaratalım” dedi.

Huawei BT Eser Kümesi Lideri ve Kıdemli Lider Yardımcısı Dr. Peter Zhou ise konuşmasında Huawei Bilgi Depolama sistemlerinin, müşterilerin ve iş ortaklarının gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir eser ve tahlil yelpazesi sunduğunu belirtti. Zhou, “OceanStor Dorado All-Flash Storage ve OceanStor Pacific Scale-Out Storage eserleri, Gartner Peer Insights değerlendirmesinde, ‘Müşterilerin Seçimi’ olarak kabul edildi” dedi.

Huawei, dijital dönüşüm derinleştikçe bilgi depolama sistemlerinin de kıymetli bir değişim geçireceğini vurguluyor. Bu değişim birebir vakitte kıymetli fırsatları da beraberinde getiriyor. İşletmelerin %56’sı yapay zeka uygulamalarını kullanırken, %96’sı ise daima değişen data uygulamalarıyla başa çıkmak için buluta uygulamaları geliştirmeyi planlıyor. Bilgiler ise her geçen gün katlanarak büyüyor. Yeni dataların %80’i ise yapılandırılmamış içeriklerden oluşuyor. Bu bilgilerin yıllık bileşik büyüme oranı, %38 olarak açıklanıyor.

Veri esnekliği konusunda ise birçok değerli risk kelam konusu. Fidye yazılımları daima gelişirken, fidye yazılım hücumlarının sayısı yıl bazında %98 oranında artıyor. İşletmelerin %14’ünden fazlası ise fidye yazılımı ataklarından sonra datalarını geri yükleyemiyor.

İki gün boyunca devam eden IDI Forum 2023, 800’den fazla dal profesyonelinin iştirakiyle hayata geçirilirken, aktiflik boyunca dijital dönüşümün geleceğine yönelik on başka oturum gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilir;  Amiral gemisi özellikleriyle yeni V29 Lite 5G Türkiye'de satışa sunuldu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.