Trabzon son dakika 2023

Yüzyılın Koşusu’na Bağcılarlı engelliler damga vurdu

Bağcılar Belediyesi engelli atletleri, bu yıl “Yüzyılın Koşusu” sloganı ile 45’incisi düzenlenen İstanbul Maratonu’na damga vurdu. Tekerlekli sandalye kategorisinde yarışan Bağcılarlı atletler erkekler ve bayanlarda bütün kupaları topladı.

Dünyada iki kıta ortasında tek maraton olma unvanını taşıyan İstanbul Maratonu’nun 45’incisi bu yıl “Yüzyılın Koşusu” sloganı ile düzenlendi. 15 ülkeden 140 sportmen ve 50 bine yakın kişinin katıldığı Yüzyılın Koşusu’nda Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Grubu da yerini aldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Altunizade iştirakinde başlayan koşuda sportmenler, Beşiktaş, Galata Köprüsü, Bakırköy Hava Harp Okulu ve Kıyı Yolu ve Gülhane Parkı güzerhagı üzerinden Sultanahmet Meydanı’na ulaştı. 42 kilometrelik tekerlekli sandalye kategorisinde çaba eden Bağcılar Belediyesi atletlerinden Ömer Cantay birinci, Fatih Kamuz ikinci, Umut Çabuk üçüncü oldu. Bayanlarda ise Zübeyde Süpürgeci birinci, Hamide Doğangün ikinci ve Zeynep Acet de üçüncü oldu.

 

Cumhuriyet’in 100. yılında bize gurur yaşattılar

Başarılarından ötürü atletleri tebrik eden Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, “Cumhuriyet’in 100. yılında bize bu gururu yaşatan atletlerimizi yürekten kutluyorum. Şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da her vakit maddi ve manevi olarak yanlarında olacağız” dedi. Şampiyon atletler da dayanaklarından ötürü Özdemir’e teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bağcılar Belediyesi'nin 2024 Mali Yılı Performans Programı ve Bütçesi Kabul Edildi

Yoruma kapalı.