Trabzon son dakika 2023

Zeytin Ağacının Gölgesinde Büyüyen Ezgiler: Ege Türküleri

İş Sanat, 7 Aralık Perşembe akşamı Kubat’ı Ege türkülerinden oluşan bir repertuarla sahnesinde ağırlayacak. 

Türk halk müziğinin güçlü sesi Kubat, “Ege Türküleri” başlıklı konserle seyircinin karşısında olacak. Kültürel mirasımızın türkülerini çağdaş dokunuşlarla gelecek jenerasyonlara aktaran sanatçı, Ege türkülerine olan sevgisini İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiyle paylaşacak.  

Maviyi ve yeşili birleştiren Ege bölgesi coğrafyasından etkilenen türküler, Kubat’ın yorumuyla tekrar hayat bulacak. Konserde sanatkara yeni jenerasyonun başarılı yorumcularından Canan Çal eşlik edecek. 

Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Canan Çal, 2015 yılında Kalan Müzik etiketiyle raflarda yerini bulan  “Ege’nin Türküsü” albümüyle dikkat çekmişti. Çal, farklı yörelerin türkülerini yorumladığı “İz” isimli albümünü ise 2018 yılında seyircinin beğenisine sundu. 

Konser biletleri, Maximum Kart sahiplerine %10 indirimle satılıyor. Öğrenci ve 65 yaş üzeri izleyiciler için 20 TL’den satışa sunulacak bir kontenjanın da ayrıldığı konserin biletleri, tüm Biletix gişelerinden, öğrenci ve 65 yaş üzeri biletler ise yalnızca İş Kuleleri ana gişeden temin edilebilir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Palandöken Kültür Yolu Festivali'nde 8. güne Fotomaraton damga vurdu

Yoruma kapalı.