Trabzon son dakika 2023

Zeytinburnu’nda 8 Yeni Projenin İnşası Hızla Devam Ediyor

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçenin gereksinimlerine ve imajına yönelik olarak başlattığı 8 yeni projenin inşası süratle yükselmeye devam ediyor. 

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçedeki imar çalışmaları süratle devam ediyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda, Zeytinburnu’nun gereksinimlerine yönelik olarak başlatılan 8 yeni projenin inşaat çalışmaları devam ediyor. Zeytinburnu Millet Bahçesi’nin hizmete açılmasıyla birlikte bu alan içerisinde temelleri atılan Millet Camii, zelzeleye dayanıksız olduğu için yıkılan ve yenisinin imaline başlanan Konyalı Camii inşaatları devam ederken, ilçe sonları içerisinde; Spor Merkezi, Çok Emelli Aktiflik Salonu, Telsiz Mahallesi Semt Konağı, Kazlıçeşme Müze Kafe, Kapalı Pazar Yeri ve Otopark inşaatları da süratle yükseliyor. Bunların yanı sıra yangında hasar gören Merkezefendi Tarihi Fırın’ın onarımında da sona gelindi.

SOKAK VE CADDELER YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR

Aynı vakitte ilçe genelindeki alt yapı ve üst yapı çalışmalarını da sürdüren Zeytinburnu Belediyesi, halihazırda; Maltepe Mahallesi 324 Sokak Kesişimli Yeni İmar Yolu’nda parklanma alanı taş imalatı, Seyitnizam Mahallesi Esad Ağa Sokak’ta kaldırım, otopark cebi ve Biruni Üniversitesi etrafında yağmur suyu tahliye imalatına devam ediyor. İlçedeki sokakların da üst yapı çalışmalarını sürdüren Zeytinburnu Belediyesi; Gökalp Mahallesi 51 Sokak, Seyitnizam Mahallesi Balıklı Çırpıcı Yolu Sokak, Beştelsiz Mahallesi 130 ve 129 Sokak, Kazlıçeşme Mahallesi 245 Sokak ile Cinoğlu Sokak’ta yenileme çalışmalarına devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Merhum Başbakan Adnan Menderes Anısına beş farklı noktada lokma hayrı

Yoruma kapalı.