Trabzon son dakika 2023

Zeytinin başkenti Burhaniye’de hasat zamanı

Nefaset ve kalitesi ile körfezde zeytinyağı alanında en çok tercih edilen markalardan biri olan Burhaniye Belediyesi Zeytinyağları için 2023 dönemi hasadı başladı.

“İyi Tarım Uygulamaları” temeliyle 350 dönüm belediye zeytinliklerinden elde edilen mahsulde, zeytinin besin bedelinin en yeterli formda korunması için, zeytinler toplandıktan sonra en geç 24 saat içinde kontinü sistem fabrikada sıkılıyor. 60 kişilik işçi ile hasada başlayan gruplar günlük yaklaşık 3500 kg zeytin topluyor. Burhaniye Belediyesi’nin kendi zeytinliklerinden elde ettiği “Burhaniye Belediyesi 1867 Zeytinyağı” markalı yağlar; çağdaş yollarla zeytin daha olgunlaşmamışken erken hasat periyodunda toplanarak soğuk sıkım tekniğiyle sıkılıyor.

 

BAŞKAN DEVECİLER, “ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞINDA BİR MARKAYIZ”

Burhaniye Belediyesi vazife alanlarında ve verimli topraklarındaki zeytin ağaçlarından üretilen yeni hasat zeytinyağının www.burbelzeytin.com üzerinden satışa sunulduğunu bildiren Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler “Burhaniye Belediyesi Zeytinyağları için yeni hasat devrine girdik. Burhaniye ismi artık Türkiye’de bir marka! büyük bir özveri ve titizlik ile sürdürdüğümüz zeytinyağlarımızın üretimi ile Burhaniye’mize kazandırmaya devam ediyoruz. Burhaniye’mizin verimli toprakları geçmişten bugüne birçok uygarlığı beslemiş ve büyütmüş olup artık ise, Burhaniye markası artık tüm Türkiye’de sofralara giriyor. Zeytinyağlarımızın kalitesi ve güvenilirliği sayesinde bölgemiz halkına da değerli katkı sağlıyoruz. Burhaniye Belediyesi teminatı ile satılan zeytinyağlarımızdan Burhaniye’mizin zeytinyağının kalitesi de anlaşıldı. Artık zeytinyağı almak isteyenler birinci olarak Burhaniye ismini de düşünüyor. Bu vesileyle Tüm zeytin işçilerimize bereketli ve bol yararlı bir dönem diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Körfezin İncileri Büyükşehir Meclisi'nde

Yoruma kapalı.