DOLAR 32,2514 0.03%
EURO 35,1291 0.28%
ALTIN 2.505,610,21
BITCOIN 2135926-1.10274%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Enerjisa Enerji, yatırımlarını artırarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağladı.
  • Haberci61
  • Ekonomi
  • Enerjisa Enerji, yatırımlarını artırarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağladı.

Enerjisa Enerji, yatırımlarını artırarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağladı.

ABONE OL
8 Nisan 2024 15:00
Enerjisa Enerji, yatırımlarını artırarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağladı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin başkan elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Konsey Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 2023 yılına ilişkin sonları zorlayan kıymetli ve kritik olaylar, finansal sonuçlar ve stratejik planlamalar konuşuldu.

‘Herkes İçin Daha Yeterli Bir Gelecek’ vizyonuyla Türkiye’nin güç dönüşümüne öncülük eden başkan dağıtım, perakende satış, müşteri tahlilleri ve emobilite şirketi Enerjisa Enerji’nin  Olağan Genel Şura Toplantısı 4 Nisan 2024 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleştirildi.

Enerjisa Enerji, sürdürülebilir büyüme stratejisi ve istikrarlı bir biçimde sürdürdüğü yatırımları sayesinde güçlü devirlerde dahi finansal dayanıklılığını korurken, toplumsal sorumluluklarını da göz gerisi etmiyor. Yalnızca kâr odaklı değil, tıpkı vakitte etrafa hassas ve toplum için yarar üreten bir şirket olarak bilinirliği artan Enerjisa Enerji, kesiminde başkan bir pozisyonda yer almasının yanı sıra toplum ve yatırımcılar nezdinde sağlam bir marka olarak da kabul görüyor.

“Geçtiğimiz yıl içerisinde tüm iş kollarımızda yatırım amaçlarımıza ulaştık.’’

Yüksek enflasyon ve faiz oranlarının getirdiği kuvvetli süreçlere karşın tüm paydaşlarına verdikleri kelamın ötesinde yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar “2023 yılı, yalnızca finansal manada değil, ülkemiz ve dünya için pek çok farklı zorluğu da beraberinde getirdi. Lakin bu zorluklara karşın, gruplarımızın dayanıklılığı ve iş modelimizin gücü sayesinde, paydaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmayı başardık. Güçlü bilançomuz ve çevik idare anlayışımız ile şebeke, teknoloji, e-mobilite ve müşteri tahlilleri alanlarındaki yatırımlarımıza artan bir ivmeyle devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde tüm iş kollarımızda yatırım amaçlarımıza ulaştık ve sektördeki lideri konumumuzu koruduk. Yatırımlarımız yıl boyunca toplamda 15.7 milyar TL’ye ulaştı. Ancak yalnızca yatırımlarımız ile gündeme gelmiyor, daha uygun bir gelecek için yeni güç dünyasına öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda ilerlemeye de devam ediyoruz. Önümüzdeki devirde de istikrarlı büyüme çizgimizi sürdürürken topluma yarar sağlayacak projeler üretmeye, iş birlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için bedel yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

“2023’ün tüm zorluklarından daha güçlü bir halde çıktık.’’

Geçtiğimiz yılın ekonomik dalgalanmalar ve güçlü global şartlarla dolu bir devir olduğunun altını çizen Enerjisa Enerji CFO’su Philipp Ulbrich, “Dünya genelinde güç dalında gibisi görülmemiş bir süreçten geçiyoruz. Her ne kadar bu gelişmelerden tam manasıyla izole olmasak da güçlü bilançomuz ve sağlam risk idaremizle olumsuz tesirlerini sonlu tutmayı başardık. Bilhassa Toroslar bölgesinde yaşanan zelzele felaketlerinin akabinde, yaraları sarmak ve bölge altyapısını tekrar inşa etmek için var gücümüzle çalıştık. Finansal stabilitemizi koruyarak, kriz vakitlerinde bile itimat veren bir liman olmamızı sağlayan iş modelimizin sağlamlığı ve yenilikçi projelerimiz sayesinde, 2023 yılında tüm iş kollarımızda amaçlarımıza ulaşmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Sürdürülebilir stratejimiz sayesinde 2024 yılı için müşteri tahlilleri de dahil olmak üzere yatırım planımız ile uyumlu olarak sürat kesmeden yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2024 yılında da, ‘Daha Âlâ Bir Gelecek’ vizyonumuz doğrultusunda finansal sağlamlığımızı daha da güçlendirerek, yenilikçi tahliller ve sürdürülebilir projeler aracılığıyla Türkiye’nin kararlı güç dönüşümüne öncülük etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Enerji dönüşümündeki şebeke yatırımlarının değerinin altını çizen Ulbrich, Enerjisa olarak güç dönüşümünün omurgası olan dağıtım altyapısına, yatırımcılara verilen kelamın de ötesinde 13.5 milyar TL yatırım yapıldığını ve tüm mali vaatlerin vaktinde yerine getirildiğini belirtti. Gösterdikleri ilgi ve kararlı dayanakları için tüm Enerjisa paydaşlarına teşekkürlerini ileten Ulbrich, gelecekte yapılacak yatırımlarla hissedar kıymeti oluşturmaya ve paydaşların beklentilerini karşılamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.