DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2110502-0.92186%
İstanbul
26°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu
  • Haberci61
  • Teknoloji
  • ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu

ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu

ABONE OL
29 Nisan 2024 10:24
ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşletmeler için yeni jenerasyon dijital güvenlik alanında dünya lideri olan ESET, modern tehditlere karşı daha fazla görünürlük ve muhafaza sağlamak için güvenlik operasyonlarında dünya lideri olan Arctic Wolf ile yeni bir entegrasyon kurduğunu duyurdu. 

ESET Inspect’i Arctic Wolf’un Güvenlik Operasyonları Platformu’na entegre eden Arctic Wolf müşterileri, farklı ve global kaynaklardan gelen büyük ölçüde datayı bir ortaya getirerek güvenlik duruşlarını geliştirebiliyor.  

ESET Kanal Satış Yöneticisi Trent Matchett, “Günümüzde işletmeler ve kanal topluluğu, siber güvenlik idaresini kolaylaştıran, çeşitli akın yüzeylerinde tam görünürlük sunan ve kesim önderlerini tek bir mimari altında bir ortaya getiren teknoloji ekosistemleri talep ediyor. ESET PROTECT Platformuna ve açık API ağ geçidine değerli yatırımlar yaparak ileriye dönük etkileyici bir entegrasyon ortakları kataloğu oluşturduk. Arctic Wolf dünyanın en sağlam MDR satıcılarından biri ve entegrasyon programımız için heyecan verici bir kilometre taşı” dedi.

Arctic Wolf, her biri kesimin öncüsü Concierge Teslimat Modeli aracılığıyla sunulan Yönetilen Algılama ve Cevap, Yönetilen Risk, Yönetilen Güvenlik Farkındalığı ve Olay Cevaplarını içeren tahlillerle bulut tabanlı bir güvenlik operasyonları platformu sağlayarak kuruluşların siber riski sona erdirmesine yardımcı olur. Arctic Wolf’un Concierge Teslimat Modeli, bir kuruluşun ortamını inançta tutmak için ESET Inspect üzere müşterinin teknoloji yığınının telemetrisine dayalı özel risk azaltma rehberliği ve güvenlik içgörüleri sağlar.

 

Arctic Wolf MDR Lider Yardımcısı Ian McShane, “Arctic Wolf ve ESET, açıklık ve birlikte çalışabilirliği benimsemenin, kuruluşların talep ettiği olumlu siber güvenlik sonuçlarını sağlamaya yardımcı olmak için gerekli olduğuna dair ortak inancı paylaşıyor” dedi.  “Yeni ESET PROTECT Platform API’si, ESET Inspect bilgilerinin Arctic Wolf Platformuyla problemsiz bir biçimde entegre olmasını ve başka güvenlik araçlarından gelen telemetri ile birleştirildiğinde Arctic Wolf müşterilerinin daima gelişen tehdit ortamına karşı bütünsel muhafaza elde etmesini sağlıyor.”

Bu entegrasyonun bir sonucu olarak, Arctic Wolf müşterilerinin erişim kazanacakları mevzular şöyle:

Olay Sonrası Tahlil ve Uygunlaştırma dahil olmak üzere Gerçek Vakitli Olay Müdahalesi: ESET Inspect, bir müşterinin uç noktasındaki kuşkulu aktifliklerin tespit edilmesini sağlayarak Arctic Wolf’a ihtarlar gönderecek ve Arctic Wolf da bir güvenlik araştırması yaparak tehdidi doğrulayacak ve akabinde hasarı pahalandırmak ve gelecekteki tehditlere hazırlanmak için elde edilen dataların tahlilini takiben anında müdahale uygulayabilecek.

Mevzuata Uygunluk: Müşteriler, uç noktalarındaki tüm aktifliklerin detaylı günlüklerini gerektirebilecek çeşitli düzenleyici standartlara uymak zorunda olduğundan ESET Inspect bu günlükleri sağlayacaktır, böylelikle Arctic Wolf müşterilerinin uyumluluğu sağlamasına yardımcı olabilir.

Kaynakları Kısıtlı Kuruluşlar için Yönetilen Güvenlik : Birçok kuruluş ekseriyetle dahili güvenlik takımlarını barındıracak kaynaklardan mahrumdur, bu nedenle siber savunmalarına yardımcı olması için Arctic Wolf üzere bir dış ortakla kontrat yaparlar. ESET Inspect ve dataları sayesinde Arctic Wolf müşterileri, kendi güvenlik işçisini işe almak ve eğitmek zorunda kalmadan neredeyse her büyüklükteki kuruluşa yüksek seviyede güvenlik sağlamak için daha donanımlı olacaklar.

ESET Inspect, ESET PROTECT platformunun XDR etkinleştirici modülü olarak misyon yapar ve ihlal tedbire, gelişmiş görünürlük ve düzeltme sağlar. ESET Inspect, olay tespiti, olay idaresi ve müdahalesi, data toplama, tehlikeye girme göstergeleri tespiti, anomali tespiti, davranış tespiti ve siyaset ihlalleri üzere varlıklı özelliklere sahip kapsamlı bir tespit ve müdahaledir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.