DOLAR 32,2265 0.06%
EURO 35,1242 0.08%
ALTIN 2.506,830,26
BITCOIN 2137983-1.01565%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Samsung Bespoke ev aletlerinde yapay zeka çağı başladı

Samsung Bespoke ev aletlerinde yapay zeka çağı başladı

ABONE OL
5 Nisan 2024 12:36
Samsung Bespoke ev aletlerinde yapay zeka çağı başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsung’un 2024 model Bespoke AI konut aletleri serisi, yapay zekanın sunduğu günlük ömrü kolaylaştıran birçok tecrübenin yanında güçlü güvenlik özellikleri ve çevresel etkiyi azaltan taraflarıyla çağdaş konut hayatını esaslı bir biçimde dönüştürmeye kararlı. 2024 Bespoke AI Serisinde yer alan eserler; daha gelişmiş SmartThings irtibat özellikleri ve yapay zeka entegrasyonu sayesinde daha doğal sesli komut imkanı, Samsung Knox altyapısıyla inançlı müdafaa, entegre ekran ile kumanda gereksinimini ortadan kaldırma üzere yeniliklere sahip.

Samsung Electronics CEO’su JH Han, orijinal yapay zeka özellikleri ve temaslı aygıt tecrübeleriyle donatılan 2024 Bespoke AI serisiyle ilgili fikirlerini paylaştı. JH Han yazısında akıllı konut aletlerinde Bespoke serisiyle başlattıkları dönüşümün yeni yapay zeka yetenekleriyle ulaştığı kademeden bahsederek, kullanıcıları Bespoke AI Serisinin sunduğu yepisyeni tecrübelere tanıklık etmeye davet etti. JH Han yazısında yapay zeka entegrasyonlu konut aletlerinin ve birbiriyle kontaklı aygıtlarla donatılmış akıllı konutların çağdaş konut ömrü kavramını hangi biçimlerde dönüştürmeye aday olduğunu inceledi. 

“Bundan elli yıl evvel, 1974 yılında Samsung Electronics ürettiği birinci buzdolabı, çamaşır makinesi ve klima modellerini dünyaya tanıttı. O günden beri dijital aygıtlarda inovasyonun sonlarını zorlamaya devam ettik. Beş yıl öncesine gelirsek, 2019 yılında Samsung, birinci Bespoke mesken aletleri serisini piyasaya sundu. Bu eserler, kullanıcıların günlük hayatlarını ferdileştirme özellikleri ve optimize dizaynlarıyla dönüştürmek için üretildi. Şimdiyse en yeni yapay zeka (AI) özellikleri ve SmartThings irtibatıyla donatılmış konut aletleriyle, bu kategoride yeni bir devri başlatmaya kararlıyız.

Bespoke AI konut aletlerinin temelinde neden güvenlik var?

Pazar araştırma şirketi Ipsos tarafından yakın vakitte gerçekleştirilen bir çalışma, yapay zeka çağında güvenliğin değerini vurguluyor. “Yapay Zeka ile Hayatımız: Bugünün gerçeği ve yarının vaadi” başlığını taşıyan çalışmada 17 ülkede 17.000 bireyle anket yapıldı. Temel bulgulardan biri, iştirakçilerin yüzde 42’sinin yapay zeka için “daha düzgün güvenliği” çok kıymetli bir uygulama olarak tanımlaması oldu. Buna ek olarak, katıımcıların yüzde 44’ü de yapay zeka için “daha yeterli güvenliği” biraz da olsa kıymetli görüyor.

Yapay zeka teknolojisi uçsuz bucaksız potansiyele sahip de olsa kullanıcıları koruyabilmesi, en güzel yapay zeka özelliklerinin boşa düşmemesi ve hatta tehlike arz etmemesi için kıymetli. İşte bu nedenle güvenlik, Bespoke AI aygıtlarının merkezinde yer alıyor. Kullanıcıların yapay zeka tabanlı dijital aygıtların tüm avantajlarından faydalanırken birebir vakitte kendilerini inançta hissetmesini sağlamak için eser geliştirme sürecimizin her etabında güvenliğe öncelik verdik. Yapay zeka özellikli aygıtlarımız, inançlı kullanım sağlamak için Samsung Knox müdafaası altında bulunuyor. Blok zinciri tabanlı Knox Matrix, Samsung’un birbirine bağlı aygıtlarını izleyerek koruyor.

En yeni AI özellikli mesken aletlerimiz olan AI Family Hub™+ özellikli Bespoke 4 Kapılı Flex™ Buzdolabı ve Bespoke Jet Bot Combo™ AI, global puanlama şirketi UL Solutions tarafından Objelerin İnterneti (IoT) güvenlik yeteneklerinde “Elmas” derecelendirmesine hak kazandı. Bu derecelendirme, dünya çapında epey yüksek bir IoT güvenlik düzeyi manasına geliyor.

Ancak Samsung olarak bununla da yetinmedik. Yapay zeka aygıtlarının ve akıllı meskenlerin güvenliğini daha da artırabilecek yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya sürat kesmeden devam ediyoruz.

AI özellikli konut aletleriyle toplumsal tesir yaratmak

Samsung olarak, sadece hayatı kolaylaştırmanın ötesine geçebilen aygıtlar geliştirmeyi amaçlıyoruz. Maksadımız AI özellikli aygıtlarda iki şeyi başarmak: birincisi bu aygıtları herkes için basitçe erişilebilir kılabilmek; ikincisi de çevresel etkiyi azaltarak topluma katkıda bulunmak.

Samsung’un en yeni hepsi bir ortada kurutmalı çamaşır makinesi, farklı seviyelerden kullanıcılara hitap eden, kullanım kolaylığı sunmak gayesiyle tasarlanan geniş 7 inçlik LCD dokunmatik ekrana sahip. Bixby entegrasyonu ile makineyi sesli komutla denetim etmek de mümkün ve bu sayede daha geniş bir erişilebilirlik sağlanıyor. Ayrıyeten, Samsung’un Family Hub özellikli yeni Bespoke buzdolabının Otomatik Açılan Kapı özelliği, kullanıcıların hafif bir dokunuşla buzdolabını zahmetsizce açmasına imkan tanıyor. Yeni kurutmalı çamaşır makinesi de yıkama ve kurutma döngüsü tamamlandığında kendi kapağını otomatik olarak açabiliyor. Tüm bu güzelleştirmelerle, aygıtlarımızın her zamankinden daha kullanıcı dostu olmasını sağladık.

Ürünlerimizin yarattığı toplumsal etkiyi de şöyle açıklayabiliriz: yeni kuşak teknolojiden çevresel etkiyi azaltmak için de faydalanıyoruz. Örneğin, güç kullanımını azaltmak için yapay zeka kullanıyor, buzdolaplarının güç tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltmak için daha gelişmiş yarı iletkenler kullanıyoruz. Ayrıyeten, tertipli filtre değişimine gerek kalmadan hava temizleyicilerin daima kullanımını sağlayan teknolojileri geliştiriyoruz.

Bespoke AI mesken aletleri AI teknolojisinin zirvesi

2024 aygıt serimiz yapay zeka entegrasyonunda geldiğimiz son noktayı tabir ediyor. Mesken işlerinin yükünü değerli ölçüde hafifletmek için tasarlanan bu aygıtlarda, sensörler, tanıma teknolojisi, büyük bilgi tahlili araçları, güçlü yapay zeka çipleri ve Tizen işletim sistemi kullanılıyor.

Bu özellikler sayesinde mesken aletlerinin kullanılma biçimi esaslı bir dönüşüme uğrayacak. Family Hub™ buzdolaplarına entegre edilen büyük ekranlar ve Samsung’un en yeni hepsi bir ortada kurutmalı çamaşır makinesinin 7 inçlik ekranı, meskendeki aygıtların bu ekranlardan kumanda edilmesini ve izlenebilmesini sağlıyor. Ayrıyeten uzaktan kumanda aramak yahut düğmelerle uğraşmak zorunda kalmadan eserin ana fonksiyonlarını akıllı telefonunuzdan da çarçabuk kumanda edebilirsiniz. Tüm bu imkanlar konut hayatında adeta bir ihtilal yaratıyor.

Bunlara ek olarak bu yıl içinde üretken yapay zekayı Bespoke AI mesken aletlerine entegre etmeyi planlıyoruz. Üretken yapay zeka kullanıcılara aygıtları tıpkı aile üyeleriyle konuşur üzere doğal bir biçimde aygıtla konuşarak çalıştırabilme imkanı sunacak. SmartThings özelliklerine ve AI konut aletlerinin kabiliyetlerine yenilerini ekleyerek 100’ün üzerinde birbirinden farklı aygıtlar ortası temas tecrübesini Samsung konut aletlerine entegre edeceğiz.

3 Nisan’da gerçekleşen “Welcome to BESPOKE AI” etkinliğinde, Samsung’un çığır açan 2024 serisi yapay zeka entegrasyonlu mesken aletlerine tanıklık etme fırsatı sunduk. Eserlerimizde sırf güvenliği değil tıpkı vakitte toplumu ve çevreyi de öncelik olarak benimsiyoruz. Hepinizi Bespoke AI konut aletlerinin geleceğini belirlediğimiz bu seyahatte bize eşlik etmeye davet ediyoruz.”

*Ürün renk ve modelleri ülkeden ülkeye nazaran değişiklik gösterebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.