DOLAR 32,2217 0.18%
EURO 34,9073 -0.23%
ALTIN 2.466,76-1,44
BITCOIN 2235253-0.38549%
İstanbul
21°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Türkiye’den 10 kuruma, Birleşik Krallık’tan sanatçı ve kurumlarla yapacakları yaratıcı kültür ve sanat iş birlikleri için hibe desteği
  • Haberci61
  • Kültür/Sanat
  • Türkiye’den 10 kuruma, Birleşik Krallık’tan sanatçı ve kurumlarla yapacakları yaratıcı kültür ve sanat iş birlikleri için hibe desteği

Türkiye’den 10 kuruma, Birleşik Krallık’tan sanatçı ve kurumlarla yapacakları yaratıcı kültür ve sanat iş birlikleri için hibe desteği

ABONE OL
7 Mayıs 2024 13:24
Türkiye’den 10 kuruma, Birleşik Krallık’tan sanatçı ve kurumlarla yapacakları yaratıcı kültür ve sanat iş birlikleri için hibe desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 Mayıs-2 Haziran tarihleri ortasında müracaatların kabul edileceği program kapsamında, toplamda 10 projeye toplam 125 bin Sterlin hibe dayanağı sağlanacak.

British Council, Birleşik Krallık’taki yaratıcı oluşumlar ile Türkiye’deki kültür ve sanat kuruluşları arasında yaratıcı iş birliği projelerini geliştirmek üzere hayata geçirdiği ‘Yaratıcı İş birlikleri Hibe Programı’nın üçüncüsünü başlatıyor. Türkiye ve Birleşik Krallık’taki sanatçı ve kültür-sanat kuruluşlarının, yaratıcı iş birlikleri geliştirmesi ve yenilikçi ve sanatsal üretimlerin teşvik edilmesi için tasarlanan hibe programı ile seçilecek 5 kuruma kurum başına 17,500 Sterlin ve 5 kuruma ise 7,500 Sterlin’e kadar takviye sağlanacak. 

Filmden görsel sanatlara, yaratıcı teknolojilerden tiyatro ve dansa uzanan yaratıcı iş birlikleri için fırsat

Tüm Türkiye’den müracaatlara açık olacak hibe davetinde, yeni biçimler ve içerikler sergileyen, yeni ortaklarla çalışan ve izleyicilere geniş kapsamda ulaşan yenilikçi kültür ve sanat projeleri aranıyor.  ‘Yaratıcı İş birlikleri Hibe Programı’ kapsamında, iklim değişikliğinden global meselelere kadar çağdaş temaları ele alan özgün ve yaratıcı proje iş birlikleri desteklenecek. Sinema, yaratıcı teknolojiler, edebiyat, görsel sanatlar, tiyatro ve dans, müzik, mimarlık, tasarım ve disiplinler ortası projeler alanlarındaki yenilikçi müracaatların dikkate alınacağı programda, Türkiye’deki sanatçı ve sanat kuruluşlarının Birleşik Krallık’taki sanatçı ve kurumlarla iş birliği içinde yaratıcı projeler geliştirmeleri amaçlanıyor. 

Çevrimiçi yahut yüz yüze sergilenebilecek çeşitli, kapsayıcı ve yenilikçi programlarla, Birleşik Krallık ve Türkiye’deki kültür ve sanat anlayışını paylaşmayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen hibe programı, seçilen 5 projeye kurum başına 17,500 Sterlin, 5 kuruma ise 7,500 Sterlin’e kadar takviye sunacak. Sunulan projeler, performans, rezidans, stant, şenlik, gösterim, panel, söyleşi ve atölye formatlarında olabilmekle bir arada, farklı yenilikçi yaklaşımlara da açıktır. Aşikâr bir tema kuralı aranmayan projeler ortasında, bilhassa cinsiyet, ırk, etnik köken, engellilik, kapsayıcılık, yaş ve öbür çeşitlilik alanlarına odaklanan iş birlikleri teşvik ediliyor. Programa müracaatta bulunan projelerin, 31 Mart 2025 tarihine kadar hayata geçmesi isteniyor. 

Hibe programı hakkında daha ayrıntılı bilgi ve müracaat için britishcouncil 25 web sayfası ziyaret edilebilir. British Council Türkiye web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilen müracaatlar için son tarih 2 Haziran Pazar günü olup 21 Mayıs Salı günü saat 11:00’de açık davet ile ilgili muhtemel soruların cevaplandırılacağı çevrimiçi bir oturum gerçekleştirilecek. Hibe programı kapsamında seçilen projeler, 22 Temmuz 2024 tarihinde British Council web sitesi üzerinden açıklanacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.