DOLAR 32,1890 0.02%
EURO 34,9869 -0.02%
ALTIN 2.508,44-0,07
BITCOIN 22910216.09396%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

İKÇÜ Akredite Oldu

İKÇÜ Akredite Oldu

ABONE OL
25 Nisan 2024 19:12
İKÇÜ Akredite Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) 2023 yılı itibariyle Yükseköğretim Kalite Kurulu  (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programına (KAP) dahil olmasıyla birlikte başlayan süreci muvaffakiyetle tamamladı. 

YÖKAK Kıymetlendirme Grubu tarafından yapılan ön ziyaret, saha ziyaretleri ve yüz yüze ziyaretler sonucunda incelenen bilgi, evrak ve raporlar doğrultusunda, İKÇÜ 2 yıl mühlet ile akreditasyon almaya hak kazandı.

Kurumsal akreditasyon belgesi, Yükseköğretim Kurulu Lideri Prof. Dr. Erol Özvar ile YÖKAK Lideri Prof. Dr. Prof. Dr. Ümit Kocabıçak tarafından Rektör Prof. Dr. Saffet Köse’ye takdim edildi.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi mesken sahipliğinde başlayan “2024 YÖKAK Milletlerarası Kalite Garantisi ve Akreditasyon” konferansı programında, evrak almaya hak kazanan üniversitelerin rektörlerinin de katıldığı merasimde, İKÇÜ Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Funda İfakat Tengiz, Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Onur Karadal ve Dr. Öğr. Üyesi Halil Koyu da yer aldı.

Ekip Ruhu İçinde Efor Gösterdik

Belgeyi; tüm akademik, idari işçi ve tüm paydaşlar ismine aldığını tabir eden Rektör Prof. Dr. Köse, YÖKAK’la koordineli halde yürütülen akredite çalışmalarının muvaffakiyetle sonuçlanmasının heyecanını yaşadıklarını kaydetti. Prof. Dr. Köse, “Kalite teminatı süreçleri tüm ünitelerin sahiplendiği ve sorumlusu olduğu kurumsal bir döngüyü söz ediyor. Grup olarak 2023 Eylül ayından bu yana ağır bir tempo içinde çalışmalarımızı hızlandırmıştık. Geçtiğimiz tüm basamaklarda, ön ziyaret, saha ziyaretleri ve yüz yüze ziyaretlerde grup ruhu içinde efor gösterdik. Süreçte, bizleri yalnız bırakmayan tüm akademik ve idari çalışanımız ile öğrencilerimize ayrıyeten tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile özel bölüm temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum” formunda hislerini paylaştı.

Hedef “Tam Akredite”

Bundan sonraki amacın “Tam Akredite” edilmiş bir kurum olmak olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda YÖKAK tarafından kurumsal akreditasyon verilen yükseköğretim kurumlarının bilgilerinin paylaşıldığını hatırlatarak; evrakın öğrenciler için de değerli bir ölçüt olduğunu söyledi. Prof. Dr. Köse, “Bu evrak bize İKÇÜ’nün faaliyet alanlarında amaçlarına ulaşmayı sağlayacak düzenekleri oluşturduğunun, kalite sistemlerini izlediğinin ve iyileştirdiğinin, paydaşlarının iştirakini önemsediğinin, eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme ile toplumsal katkı faaliyetlerini titizlikle takip ettiğinin bir tescili oldu. Elbette ki karşılanması beklenen kriterlerimiz var. Kısmi olarak yol aldığımız akredite seyahatimizde kriterlerin tam sağlanması ismine çalışırken; verimli formda işleyen tüm döngülerimizi de daima düzgünleştirme prensibiyle takip etmeye, daha düzgüne ulaşmak için aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. Sürecin yürütülmesini en başından itibaren titizlikle takip eden, İKÇÜ’nün bu stratejik gayesine ulaşmasında katkıları olan pahalı akademik ve idari çalışanımıza kalbi şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.