Trabzon son dakika 2023

Kemer Belediyesi yaz kursları başladı

Kemer Belediyesi ile Kemer İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliği protokolünce Kemer Belediyesi Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Eğitim ve Sanat Merkezi’nde açılan yaz kursları başladı. Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaz kurslarının başladığı birinci gün kursiyerleri ziyaret etti.

Yer tahsisini Kemer Belediyesi’nin sağladığı ATSO tarafından yaptırılarak Kemer Belediyesi’ne bölümünün yapıldığı merkezde yaz kursları başladı.

Kemer Belediyesi ile Kemer İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliği protokolünce yapılan yaz kurslarında, 928 öğrenciye halk oyunları, çağdaş dans, fotoğraf, müzik, İngilizce eğitimleri veriliyor. Müzik kurslarında ise yan flüt, keman, klarnet, saksafon, trompet, hoş sanatlara hazırlık, bağlama, gitar dersleri veriliyor.

Kursların birinci gününde öğrencileri ziyaret eden Belediye Lideri Topaloğlu, sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilerle sohbet etti.

Başkan Topaloğlu, kursiyerlerin seslendirdiği yapıtları dikkatle dinledi. Topaloğlu, bağlama kursunun verildiği sınıfta ise zeybek oynadı.

Cumhuriyet Bandosu’ndan küçük konser

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu öncülüğünde kurulan Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ile Antalya Üstün Kent Orkestrası üyelerinden oluşturulan 100 kişilik Cumhuriyet Bandosu da çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Şefliğini Furkan Üstündağ’ın yaptığı Cumhuriyet Bandosu, Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi bahçesinde Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu’na küçük bir konser verdi. Konser sırasında Lider Topaloğlu, bando üyelerinin ortasına girerek zil çaldı.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde yaz kurslarının başladığını belirterek, 928 öğrenciye eğitimler verildiğini söyledi.

Yaz kursları kapsamında çocuklara birçok alanda kurs verildiğine dikkat çeken Topaloğlu, “Kurslarımız ortasında çağdaş dans, fotoğraf, halk oyunları, müzik ve İngilizce kursları yer alıyor. Müzik kurslarını Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası Şefi Furkan Üstündağ veriyor. Furkan Hoca Kemer’e farklı bir heyecan getirdi. Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ile Antalya Üstün Kent Orkestrası üyelerinin oluşturduğu 100 kişilik Cumhuriyet Bandosu da çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarda ben de kendilerine zilde eşlik ettim. Bütün çocuklarımızı tebrik ediyorum. İlerde hoş bir orkestra çıkacağına inanıyorum.” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Özel çocuklar için 100 özel sınıf

Şef Furkan Üstündağ ise yaz kurslarında verilen eğitimleri Cumhuriyet’in 100. Yılına uygun konseptte olulturduklarını belirterek, gayelerinin ulusal ve müzikal belleği genç jenerasyonlara bando ve orkestra yolu ile aktarmak olduğunu tabir etti.

Kursiyerlerden teşekkür

Kursiyerlerden Tuğra Efe Dursun, “İki yıldır orkestradayım ve saksafon çalıyorum. Milletlerarası ticaret kısmını okumak istiyordum fakat orkestraya girdikten sonra hoş sanatların benim için daha düzgün olacağını düşündüm. ATSO binasında hoş sanatlar için şan, solfej üzere dersler alıyorum. Burada ki imkanlar hiçbir yerde sunulmayan çok özel bedeller. Burada aldığımız eğitimler, geleceğimizi şekillendirecek bize altın bilezik olacak. Liderimize ve Furkan hocamıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kursiyerlerden Eda Ünlüyücü de yaz kurslarına başladığı için çok keyifli olduğunu belirterek, “Burada eğlenceli vakit geçiriyoruz. Furkan hocamız bize bedel veriyor. Burada birçok kurs var. Daha evvel de İngilizce ve fotoğraf kursuna geldim. Orkestraya girdiğim için de çok memnunum ve klarnet çalıyorum. Benim için unutulamayacak bir his ve değerli bir kıymet.” sözlerini kullandı.

Kursiyerlerden Ezgi Akçağlayan ise Kemer Belediyesi’nin sağladığı imkanlardan ötürü çok şanslı olduklarına işaret ederek, Lider Topaloğlu’na teşekkür ettiğini lisana getirdi.

Kursiyerlerden Ela Ayhan da yaz kurslarında aldıkları eğitimlerden epey memnun olduklarını belirterek, “Aldığımız eğitimler sırasında hem eğleniyoruz hem de yeni bir şeyler öğreniyoruz. Her şey için Liderimiz Necati Topaloğlu’na teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Orkestraya gireli kısa bir vakit olmasına karşın çok fazla şey öğrendiğine vurgu yapan Cemre Sek, “Burada saksafon çalıyorum. Burada olmaktan ötürü memnunum ve mutluyum. Liderimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kursiyerlerden Saliha Işık Cimcim, “Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası’na gireli 2 yıl oldu. Keman çalıyordum fakat şu anda trompet çalıyorum. Liderimize ve Furkan hocamıza dayanaklarından ötürü çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi Açılış Duyuru

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.