DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2109005-0.80773%
İstanbul
24°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Sevinç Eğitim Kurumları Türkiye’ye Açılıyor!

Sevinç Eğitim Kurumları Türkiye’ye Açılıyor!

ABONE OL
29 Nisan 2024 10:12
Sevinç Eğitim Kurumları Türkiye’ye Açılıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin jenerasyondan nesile devredilerek yenilenen köklü eğitim kurumu Sevinç Eğitim Kurumlarından Türk eğitim sistemini ileri düzeye taşıyacak bir açılım haberi geldi. Kurum Genel Müdürü Mehmet Boy ile gerçekleştirdiğimiz röportaj, kıymetli Sevinç çatısının açılım gayelerini ve eğitime gelecek yeni soluğun heyecanını ortaya koydu. 

Sevinç’in Nitelikli Eğitim Standartları Büyüme Eşiğinde

Temiz sicili ve prensipli eğitim anlayışıyla 38 yıldır istikrarlı biçimde eğitim modelini yenileyen Sevinç Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Boy ile kurum kimliğini bütün Türkiye’ye yaymayı hedefleyen yeni açılım kararı hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.

1986 yılında Bakırköy’de dershane olarak başladığı seyahati, bugün İstanbul’da birden fazla şubesiyle sürdüren Sevinç Eğitim Kurumlarının, kısa müddette emniyetli ve köklü bir eğitim kurumu olarak Türkiye eğitimine taraf veren çatılardan biri haline geldiğini söz eden Mehmet Uzunluk, büyüme serüvenindeki ana etkenin süratli değişimlere ayak uydurma ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Kurumun, bilhassa son yıllarda imtihan sisteminde yapılan değişikliklerin oluşturduğu olumsuz şartları ortadan kaldıran maksada yönelik ve nitelikli eğitim metotlarını İstanbul dışına dağıtma gayelerinden ise şu biçimde bahsediyor:

“1986 yılında çağdaş eğitim anlayışıyla başladığımız seyahatin bugün kuşaktan nesile aktarılan 3. jenerasyonunu sürdürüyor ve başlangıçta çıktığımız ana unsurlardan ayrılmadan gayelerimizi daima güncelliyoruz. Bölümdeki çevik ve yenilikçi adımlarımız sayesinde sahip olduğumuz kolej, kurs ve anaokulu kimliklerini hem klasik kıymetleri hem de milletlerarası gelişmeleri takip ederek en yanlışsız biçimde ilerletiyoruz. Eğitimci aile geçmişinin de getirdiği bilgi birikimi ve ahlak ile ilerlerken bugün, bilhassa İstanbul eğitiminde fark yaratan değerli bir pozisyonda bulunuyoruz. Bu nedenle bu çağdaş modeli Türkiye’nin öbür büyük kentlerine de götürerek Sevinç kalitesini daha geniş bir alana ulaştırmak istiyoruz.”

Sevinç Eğitim Kurumları olarak Türkiye açılımı için ne üzere ataklar yaptınız?

Sevinç çatısı olarak yaklaşık 1 yıldır her alanda kendimizi güncelliyor ve büyük çaplı bir açılıma hazırlanıyorduk. Harcadığımız ağır emekler sonucu aldığımız bu kararı destekleyecek biçimde kolej, kurs ve anaokulu eğitim modellerini bütün ayrıntılarıyla anlatan üç başka katalog hazırladık. Her biri uzun ve titiz çalışmalar sonucu ortaya çıkan tanıtım kataloglarında, uyguladığımız eğitime fark getiren teknikleri ve kullandığımız nitelikli sistemleri vurguladık. Ayrıyeten prensiplerimizle bağdaşan girişimcilere ulaşmak için özel olarak yatırımcılara hitap eden bir kitapçık da hazırladık. Bu kitapçıkta ise Sevinç franchise sistemine dahil olmanın yatırımcılara sağladığı avantajları ayrıntılı biçimde ele aldık.

 

Sadece öğrencilere ve eğitimcilere değil, unsurlarımızla uyumlu yatırımcılara da kapılarımızı araladığımızı gösteren eğitim kataloglarını ve yatırımcı kitapçığını, Sevinç Eğitim Kurumları Pazarlama ünitesinin ve Genel Müdürlük grubunun özverili çalışmaları sayesinde Türkiye genelindeki 13 bin adrese kurum markalı kutular içinde kargoladık. Sevinç olarak, yalnızca 3 gün üzere kısa bir müddette gerçekleşen bu çalışmanın tam olarak planladığımız üzere ilerlemiş olmasının gururunu yaşıyoruz.

Yaptığınız bu çalışmanın sonuçlarını bizimle paylaşmak ister misiniz?

Türkiye’ye açılımın Sevinç Eğitim Kurumları ismine taşıdığı mana epeyce büyük. Zira yürüttüğümüz kataloglama ve kargolama sürecinin akabinde Türkiye’de faaliyet gösteren tüm özel öğretim kolej, kurs ve anaokuluna ulaşmayı başardık. Bunun sonucunda sahip olduğumuz kendini kanıtlamış, çağdaş ve karizmatik eğitim modeli ile tüm Türkiye’den ağır ilgi gördük. Yaptığımız başarılı bağlantı çalışmalarının akabinde Türkiye’nin dört bir yanından franchise başvurusu almaya başladık. Şu an ise Sevinç’li olmak isteyen kişi ve kurumları titizlikle kıymetlendirme, kurum prensiplerimizi en güzel halde taşıyacak adayları belirleme evresindeyiz.

Açılım gayelerini kısaca özetleyebilir misiniz?

Sevinç Eğitim Kurumları olarak Türkiye açılımıyla birlikte eğitim dalında yeni bir çığır açmaya ve uzun müddettir hedeflediğimiz eğitimde fırsat eşitliğini tekrar gündeme getirmeye hazırlanıyoruz. Kuşaklardır devam eden eğitimde mükemmeliyet ve kalite arayışını ülke geneline yayarak herkes için ulaşılabilir kılmayı ve bunun sonucunda çok daha fazla öğrenciye nitelikli eğitim sunmayı hedefliyoruz. Attığımız bu kıymetli adımın, Sevinç’li olarak geleceğe yatırım yapacak franchise şubelerimize eğitimde yenilikçi bakış açımızı aktaracak olmasından dolayı büyük heyecan duyuyoruz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.