DOLAR 32,1978 0.05%
EURO 34,9811 -0.04%
ALTIN 2.515,350,21
BITCOIN 22748165.55551%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

SosyalBen’den Çocuklara: Beceri Geliştirme Merkezi

SosyalBen’den Çocuklara: Beceri Geliştirme Merkezi

ABONE OL
24 Nisan 2024 17:48
SosyalBen’den Çocuklara: Beceri Geliştirme Merkezi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SosyalBen Vakfı, afet devri çalışmaları kapsamında Umut Tırı’nın akabinde, sarsıntıdan etkilenen çocuklar için iki Maharet Geliştirme Merkezi (BEGEM) hayata geçirdi.

23 Nisan’da Hatay’da ve 24 Nisan’da Adıyaman’da açılışı yapılan bu iki merkez, SosyalBen Vakfı’nın eğitici ve öğretici atölye çalışmalarıyla oluşturduğu psikososyal takviyenin sürekliliğini sağlarken; bölgedeki çocukların fizikî ve toplumsal maharet kayıplarını önlemek ismine da kıymetli bir vazife üstlenecek…

Depremden etkilenen çocuklara, uzman psikologlarca hazırlanan SosyalBen Vakfı atölyelerini ulaştırarak psikososyal dayanak sağlamayı ve çocuklardaki fizikî ve toplumsal maharet kaybını önlemeyi hedefleyen Maharet Geliştirme Merkezi (BEGEM), Çimko, Mavi, Migros, Nestlé Nesquik ve Vestel’in takviyeleriyle hayata geçiyor. Güvenli, eğitici, öğretici ve çocuk dostu bir merkezde, SosyalBen Vakfı’nın uzun müddetli atölye çalışmalarını 7-13 yaş aralığındaki çocuklarla buluşturacak olan Marifet Geliştirme Merkezi; çocukların sorun çözmelerine, kendilerini söz etmelerine, özgüven gelişimlerine ve birbirlerinden öğrenmelerine fırsat tanıyacak. Uzmanların hazırladığı okul sonrası atölye çalışmaları ile çocuklar oyun, spor, icat, fotoğraf ve tarım alanında marifetler kazanabilecek. Sarsıntı öncesi devirde bu alanlardaki maharetlerini keşfetmiş çocukların da tekrar hatırlayarak ve geliştirerek, onları müdafaasına imkân yaratılacak.

“Etkiyi Büyüten, Birleştirici Bir Platform”

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, Marifet Geliştirme Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, bölgede uzun müddetli çalışmalar yapabilmenin ve birlikte hareket etmenin değerine dikkat çekti. Çiftçi şöyle konuştu: “Beceri Geliştirme Merkezi ile çocuklara belirsizlik ortamlarında bile marifetlerini keşfedip geliştirebilecekleri bir merkez sunmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu merkez, çocukların marifetlerini keşfetmeleri ve zelzele öncesi keşfettikleri maharetlerini koruyabilmesi için çok değerli lakin bunun da ötesinde bölgede çocuklar için uzun vadeli bir psikososyal dayanak manasına geliyor. Birebir vakitte Türkiye’nin güçlü markalarının, topluma bir ortada ve daha güçlü formda nasıl tesir edebileceğini gösteren birleştirici bir platform misyonu de üstleniyor. Hatay’daki Marifet Geliştirme Merkezimizi, Serinyol Dayanışma Derneği’nin ve Adıyaman’daki Marifet Geliştirme Merkezimizi ise ÇİMKO’nun yerleşkesinde, bizlere açtıkları alanlarda hayata geçiriyoruz. Bu dayanışma çok değerli. Etkimizi birlikte büyütebilmekten memnunluk duyuyoruz.” 

Beceri Geliştirme Merkezi’nin destekçi markalarından Çimko CEO’su Dr. Önder Kırca; “Çimko olarak ülkemizde ekonomik paha yaratmanın yanında toplumsal ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak manalı adımlar atmayı her vakit önceliklendiriyoruz. Geçtiğimiz yıl faaliyet gösterdiğimiz bölgede meydana gelen üzücü felaketin tesirlerini azaltmak, yaralarımızı birlikte sarmak için üzerimize düşen sorumlulukla çalışmaya devam ediyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için SosyalBen Vakfı ile açtığımız Maharet Geliştirme Merkezi de bunlardan biri.  Tüm çocukların keyifle vakit geçirecekleri, sosyalleşebilecekleri, marifetlerini keşfedip geliştirebilecekleri bir ortamı hayata geçirmekten memnunluk duyuyoruz” diye konuştu.

Mavi CMO’su Serpil Berkan, projeye yönelik değerlendirmesinde, “Geçtiğimiz yıl SosyalBen Umut Tırı’yla birlikte sarsıntı bölgesindeki çocuklara umut olmak için yola çıkmış, 9 farklı vilayette yüzlerce gönüllüyle on bine yakın çocuğa ulaşmıştık. Çocukların, zelzeleden etkilenen kentlerin tekrar inşasında çok değerli olduğuna inanıyoruz. Hayata geçirilen atölyelerde karşılaştığımız birbirinden yetenekli çocuklar bunun en hoş deliliydi. Bugün de SosyalBen’in bölgedeki çalışmaları kalıcı hale getirmek emeliyle kurduğu Maharet Geliştirme Merkezi’nin ana destekçileri ortasında yer alarak, bu hususta kıymetli bir adım daha atıyoruz. Bölgede, umudu çocuklarla birlikte yeşertmeye devam ediyoruz. Ece’ye ve tüm istekli takıma çok teşekkürler” dedi.

Çalışmalarının temelini “Ortak Kıymet Yaratma” yaklaşımıyla şekillendirdiklerini, yarar yaratacak sürdürülebilir çalışmalara odaklandıklarını vurgulayan Nestlé Türkiye Pazarlama ve İrtibat Yöneticisi Başak Ünal, “Geçtiğimiz yıl yaşadığımız zelzelenin çabucak akabinde, Türkiye’nin en sevilen çocuk markalarından Nesquik ile Hatay ve Kahramanmaraş’ta uzun vadede bölgeye katkı sağlayacak ‘Nesquik Umut Parkı’ projesini SosyalBen Vakfı iş birliğinde hayata geçirdik. Bu yıl da bölgedeki çocuklarımız için takviyemizi genişletmeye karar vererek, Nesquik markamız ile SosyalBen Marifet Geliştirme Merkezi’ndeki oyun atölyesini sahiplendik. Biliyoruz ki, bu merkez sayesinde sarsıntıdan etkilenen çocuklar inançlı bir oyun alanına sahip olabilecek, oyunun düzgünleştirici gücüyle bir ortaya gelebilecek. ‘Oyun oynamak her çocuğun hakkıdır’ diyerek çıktığımız bu seyahatte, SosyalBen Maharet Geliştirme Merkezi aracılığıyla çocuklarla buluşmaktan ve onların ömrüne dokunmaktan memnunluk duyuyoruz” diye konuştu.

Vestel Marka İrtibat, Tecrübe & İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur, şunları söyledi: “SosyalBen Vakfı tarafından kurulan ‘Beceri Geliştirme Merkezi’nin destekçileri ortasında yer almaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl tüm Türkiye’yi derinden sarsan sarsıntı sonrası Vestel olarak, çatısı altında faaliyet gösterdiğimiz Kuvvetli Holding ve Küme şirketlerimizle birlikte etkilenen vilayetlere yardım için seferber olduk. Bugüne kadar bölgeye elimizdeki tüm imkanlarla yardım etmek için çalıştık. Artık de Hatay ve Adıyaman’da sarsıntıdan etkilenen çocukların yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine imkân tanımak için BEGEM’deki spor atölyelerine takviyelerimizi sunuyoruz. Vestel bugüne kadar, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olmanın şuuruyla; toplumsal yarar sağlamaya ve toplumun gelişimine katkı sunmaya odaklandı. Bu anlayışla uzun yıllardır spora, bayanlara ve gençlere fırsat eşitliği yaratacak projelere takviye veriyoruz. Bu kapsamda hayata geçirilen bu projenin bölge halkı için son derece manalı ve yararlı olacağı niyetindeyiz. Şirket olarak sunduğumuz dayanağın yanında öteki bir manalı husus ise Şiddetli Holding kurumsal gönüllülük programı Kıvılcımlar Hareketi’nin gösterdiği ağır ilgi ve takviye oldu. Vestel olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam ederken, istekli çalışma arkadaşlarımız Kıvılcımlar da proje boyunca devir dönem bölgede çocuklara takviye olacaklar.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.