DOLAR 32,2033 0.07%
EURO 34,9944 -0.01%
ALTIN 2.513,740,15
BITCOIN 22817545.79593%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Abdi İbrahim’in Geleceği Keşfedenler Programı’nda üçüncü dönem başlıyor
  • Haberci61
  • Eğitim
  • Abdi İbrahim’in Geleceği Keşfedenler Programı’nda üçüncü dönem başlıyor

Abdi İbrahim’in Geleceği Keşfedenler Programı’nda üçüncü dönem başlıyor

ABONE OL
25 Nisan 2024 14:48
Abdi İbrahim’in Geleceği Keşfedenler Programı’nda üçüncü dönem başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Abdi İbrahim’in, HEAL2050 sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında Bilim Virüsü öğrenme teşebbüsü iş birliğinde bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Geleceği Keşfedenler” programındayeni periyot mayıs ayında başlıyor.

Gençlerde bilim farkındalığı oluşturma vizyonuyla hayata geçirilen bu proje, 15-18 yaş ortası liseli gençleri yaratıcı yetkinlikler, global sürdürülebilirlik, dijital dönüşüm ve biyoteknoloji üzerine düşündürmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor. Fiyatsız ve çevrim içi gerçekleşecek olan “Geleceği Keşfedenler” programının birinci modül müracaatları için son gün 5 Mayıs.      

Türk ilaç kesiminin 22 yıldır kesintisiz lideri konumundaki Abdi İbrahim’in, toplumsal yatırım programları çerçevesinde hayata geçirdiği Geleceği Keşfedenler Programı’nda yeni periyot eğitimleri, mayıs ayı prestijiyle başlıyor. “Geleceği Keşfedenler”den ilham alarak tasarlanan program kapsamında gençler, yaratıcı yetkinliklerden global sürdürülebilirliğe, dijital dönüşümden biyoteknolojiye kadar pek çok farklı başlıkta eğitim serisine dahil olacak. Tıpkı vakitte gençlerin birlikte güçlenmeleri ve üretmeleri için “Dijital İçerik Atölyeleri” gerçekleştirilecek ve üretilen içerikler “Geleceği Keşfedenler Kütüphanesi”nde yayınlanacak. Gençler, modül sonunda düzenlenecek olan biyoteknoloji alanındaki webinarlar sayesinde, bu alandaki meslek imkanlarına dair uzman görüşlerini dinleme fırsatı bulacaklar. 

“Geleceği Keşfedenler”den ilham alınan 3 eğitim modülü 

Zaman içinde yaptıkları icatlarla, keşiflerle tarihte iz bırakan ve “Geleceği Keşfedenler”den ilham alarak tasarlanan program, gençlerin eğlenceli bir tecrübe yaşayarak öğrenmelerine imkan sağlıyor. 3 ana modülde gerçekleşecek olan eğitimlerin Yaratıcı Yetkinlikler Modülü’nde, “Sorgulama ve Merak”, “Yaratıcı Sorun Çözme”, “Hikâye Anlatıcılığı ve Hayal Gücü”, “Tasarım Odaklı Düşünme”, Küresel Sürdürülebilirlik Modülü’nde, “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları”, “Küresel Vatandaşlık ve Birlikte Yaşam”, “Dönüştürücü Eylem”, “Döngüsel İktisat ve Ortaklıklar”, Dijital Dönüşüm ve Biyoteknoloji Seyahati Modülü’nde ise “Dijital Marifetler ve Teknoloji”, “Biyoteknolojinin Dünyası”, “Yapay Zekâ ve Yeni Kuşak Teknolojiler”, “Sağlıkta Toplumsal İnovasyon ve Ömür Teknolojileri” başlıkları yer alıyor. 

 

İlk 2 yılda binlerce liseli gence ulaşıldı

 

İlk iki yılında büyük ilgi gören ve Türkiye’nin dört bir yanından 10 bine yakın müracaat alan Geleceği Keşfedenler Programı’nda, Türkiye’nin 79 vilayetinden ve 6 farklı ülkeden binlerce gence ulaşıldı. Program kapsamında; 2022’de 25 farklı başlıkta 57 eğitim ve 4 webinar, 2023’te ise 32 farklı başlıkta 130 eğitim ve 6 webinar düzenlendi.

Hazırlanan tesir raporuna nazaran, programın birinci yılında iştirakçi gençlerin yaklaşık yüzde 90,8’i, biyoteknoloji alanındaki farkındalıklarının arttığını lisana getirirken, ikinci yılda biyoteknolojiyi hayatlarının içerisinde kullanabilme yetkinliklerinin yüzde 106,6 üzere bir oranda güçlendiği belirlendi.  

Aynı vakitte, Geleceği Keşfedenler Programı’na katılan gençlerin öz farkındalıklarını artırdığı, his durumlarını yönetmek için gerekli teşebbüslerde bulunduğu, kendi öğrenme süreçlerindeki eksiklikleri giderdiği, atölyelerde sunulan kaynakları araştırdığı ve sivil toplum kuruluşlarına üye olmak üzere hususlarda adımlar atmaya başladığı gözlendi.

Başta biyoteknoloji alanı olmak üzere program boyunca tartışılan mevzular ve her modülde sunulan webinarlar gençlere, mesleklerini tasarlamak ve bu doğrultuda gerekli yetkinlikleri edinmek konusunda ilham kaynağı oldu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.