DOLAR 32,2514 0.03%
EURO 35,1291 0.28%
ALTIN 2.505,610,21
BITCOIN 2135926-1.10274%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

EÜ Öğrenci Dekanlığı gençlerle el ele

EÜ Öğrenci Dekanlığı gençlerle el ele

ABONE OL
25 Nisan 2024 14:24
EÜ Öğrenci Dekanlığı gençlerle el ele
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Üniversitesinin öğrenci odaklılık misyonu doğrultusunda Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde kurulan Öğrenci Dekanlığı, hem öğrencilerin sıkıntılarına tahlil üretiyor hem de idarede kelam sahibi olmalarını sağlıyor.

Dekanlık, öğrenciler ile idare ortasındaki uyumu sağlarken birebir vakitte öğrencilerin akademik çalışmaları, sıhhat, finans, konaklama üzere temel muhtaçlıkları ve yerleşke hayatına ahenkleri hususlarında her türlü takviyesi veriyor. Dekanlık, öğrencilerin problemlerini, her bahisteki dilek, istek ve tekliflerini, üniversite idaresine aktarmada köprü görevi görüyor.

          Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Gizem Engin, “68 yıl evvel inanç, azim ve kararlılık prensipleri ile bilim fidanlarını yetiştirmek üzere yola çıkan Ege Üniversitesi günümüzde özünde insan, amacında bilim,  huzurlu üniversite, kaliteli eğitim, aydınlık gelecek ideolojisiyle Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamızla yoluna devam etmektedir. Bugün 60 bin yurt içinden 3 bin yurt dışından toplam 63 bin öğrencisi, 400 bin nitelikli mezunu ile dünyanın dört bir yanına uzanan Ege Üniversitesi Rektör hocamızın önderliğinde eğiten, araştıran, paydaşları ile her geçen gün daha da büyüyen, ortak akılla yönetilen huzurlu ve inançlı bir bilim yuvasına dönüşmüştür. Ege Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı da bu özden yola çıkarak öğrenci odaklılık misyonu doğrultusunda öğrencilerimize Ege Üniversiteli olmanın ayrıcalığını ve gururunu yaşatmak, Ege Üniversitesi mezunu olmanın onurunu hissettirerek, nitelikli bireyler yetiştirmek ve iş hayatına katılmalarına dayanak olmak için akademik, mesleksel ve şahsî potansiyellerini geliştirebilecek bir üniversite ortamının oluşturulması niyetinden hareketle Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak önderliğinde 2021 yılında kurulmuştur. Öğrenci Dekanlığı, öğrencilerimizin şahsî, kültürel ve toplumsal gelişimlerini destekleyen, mevcut meselelerini tahlille buluşturmayı ve öğrencilerin verimli, etkin ve kaliteli bir üniversite ömrü geçirecekleri ortamlar yaratmayı misyon edinen idari bir ünitedir. Öğrenci Dekanlığı, öğrencilerinin akademik ve toplumsal ömürlerini kolaylaştırmak için yeni projeler üreterek faal ve verimli bir tahsil ortamı sağlamak, öğrencilerinin üniversite hayatına ait akademik ve toplumsal sıkıntılarını dinleyerek ilgili idari ve akademik birimlerle iş birliği içinde bu problemlere tahlil bulmak için uyum sağlar” dedi.

“Ege Üniversitesi mezunu olmaktan gurur duymalarını istiyoruz” 

Öğrenci Dekanlığının temel gayesinin vizyon sahibi bireyler yetiştirmek olduğunu tabir eden Doç. Dr. Engin, “Temel amacımız; Ege Üniversitesinde tahsil gören tüm öğrencilerimizin başarılı ve vizyon sahibi bireyler olarak yetişmeleri ve Ege Üniversitesi’nden mezun olmaktan gurur duymalarını sağlamaktır. Bunun yanı sıra öğrenci odaklı bir üniversite olma çalışmalarını destekleyerek öğrencilerimizin akademik, mesleksel, sıhhat, sanatsal, toplumsal, kültürel ve ferdî niteliklerini geliştirebilecek bir üniversite ortamı ve aidiyet şuuru oluşturmak üzere alt emelleri da bulunmaktadır. Dekanlığımız sıhhat, barınma, beslenme, ruhsal danışmanlık ve rehberlik, spor, kültür sanat ve burs imkanlarının sağlanması olmak üzere öğrencilerimize birçok alanda dayanak vermektedir. Tıpkı vakitte öğrenci senatosu, öğrenci kurulu ve öğrenci topluluklarına da liderlik etmektedir” diye konuştu.

Öğrenci Dekanlığı kurulduğu yıldan bu yana Dördüncü Dekanı olarak Öğrenci Dekanlığına birinci sefer atanan Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Şeyda Dülgerler ve Doç. Dr. Taylan Günay ile birlikte yoluna devam ettiklerini söz eden Doç. Dr. Engin, “İstekli, güçlü, motive bir takım olarak dekanlığımız öğrencilerin meselelerine hem tahlil üretiyor hem de idarede kelam sahibi olmalarını sağlıyor. Öğrencilerimize ile üst idare ortasındaki uyumu sağlarken tıpkı vakitte öğrencilerimizin akademik çalışmaları, sıhhat, finans, konaklama üzere temel gereksinimleri ve yerleşke hayatına ahenkleri mevzularında her türlü takviyesi veriyor. Dekanlığımız birebir vakitte, öğrencilerin meselelerini, her mevzudaki dilek, istek ve tekliflerini, üniversite idaresine aktarmada köprü görevi görüyor” dedi.

Müzikten lisan eğitimine kadar birçok alanda faaliyet düzenliyor

Öğrenci dekanlığının yaptığı faaliyetlere de değinen Doç. Dr. Engin, “Dekanlığımızda Türk Halk Müziği, Türk Halk Oyunları çalışması, Türkçe, İngilizce konuşma kulübü, sinema ve senaryo yazma atölyesi yapılmaktadır. Farklı fakültelerle işbirliği içerisinde sıhhat taraması, diş taraması, ruhsal danışmanlık hizmetleri, spor aktiflikleri ve tabiat yürüyüşleri yapılmaktadır. Bu hizmetler sunulurken öğrencilerimizden öğrencilerimize dayanak bilgi kültür alışverişi de yapılmaktadır. Bunun yanı sıra dekanlığımızda kısmi vakitli öğrenci çalıştırmaktayız. Öğrenciden öğrenciye bizim aracılığımızla iletilen hizmetleri çok önemsiyoruz. Toplumsal medya aracılığı ile yahut direk dekanlık binamıza gelerek bize istek dilek şikayet memnuniyet bildirimi yapan öğrencilerimiz ile yolumuza devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimizin Öğrenci Dekanlığını etkin kullanabilmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstermekteyiz. Bunun için devir başından beri oryantasyon programlarında ya da öğrenci dekan buluşmalarında değişik fakültelerde Dekanlığımızın tanıtımlarını yaptık. Öğrencilerimizin bize ulaşması ve her türlü sorunun tahlilinde yanlarında olduğumuzu söz ettik. Öğrencilerimiz için öğrencilerimizle birlikte el ele omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Öğrenci Dekanlığı olarak gelecek günlerde de artarak devam edecek aktiviteler ile öğrencilerimiz için var olmaya devam edeceğiz. Öğrenci Dekanlığı öğrencileri ile birlikte her vakit el ele diyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.